|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

8 начини да бидете природно убава

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2017
image

Секоја жена сака да биде атрактивна. Најдобар начин да изгледаме добро е ако ја засилиме и нагласиме природна убавина. Денес ви нудиме 8 едноставни начини да се чувствувате и да изгледате уште подобро

Морска сол за подмладување

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2015
image

Природен начин за борба против годините

Најважни совети за вашите нокти

Автор: Редакција Рингераја | 2.1.2015
image

Убавите нокти несомнено се визит карта на секоја современа жена. Тие можат да пренесат дали се грижиме добро за себе, дали го почитуваме својот изглед, па дури и во каква здравствена состојба се наоѓаме

Прекрасните придобивки од јогуртот за убавината

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2014
image

Јогуртот не е само вкусен и здрав производ од кујната. Со јогуртот можеме да се грижиме за косата и кожата. Погледнете кои се најубавите придобивки од јогуртот

За бели заби - босилек!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2014
image

Босилекот има многу корисни својства, за кожата, косата, забите и непцата

Три продукти кои го рехидрираат телото

Автор: Редакција Рингераја | 11.8.2014
image

Малку луѓе знаат дека постои храна која помага при одржување на водениот баланс во телото и гарантира правилно функционирање на организмот

Пат кон беспрекорно мазна коса - преса за коса

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2014
image

Патот кон беспрекорно мазната коса е еден - преса за коса. Знаеме ли сепак како да ја користиме правилно? Дали во својот стремеж да изгледаме добро, не претеруваме со третманот на косата?

ОЗНАКИ:
image

Ќе си речете дека ниту едно друго овошје не е подобро за летниот период од лубеницата. Се разбира, лубеницата содржи калиум, не дебели, освежува, но сепак, дињата содржи три пати повеќе калиум од неа

Како до мазни и негувани стапала?

Автор: www.doktori.mk | 28.7.2014
image

Мазните и негувани стапала се (или би требало да бидат) одлика на секоја жена. Тие на индиректен начин ја отсликуваат убавината на женското тело, како и фактот дали и како таа се грижи за него

Зошто е бразилската депилација опасна?

Автор: Редакција Рингераја | 22.7.2014
image

За илјадници жени ширум светот, депилацијата во подрачјето на препоните, па и подлабоко, е дел од редовната нега на телото на жената. Но колку е таа безбедна?

СТРАНА 3 ОД 8


Анкета

koe ime e poubavo
KeTa

Zensko ime

Enesa (19%)

Erina (81%)


Број на сите гласови: 94

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!