|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 41 недели


Сексот и оргазмот го забрзуваат почетокот на породувањето. Тоа е само пријатен вовед во породувањето.

Околу 40 % од трудниците се породуваат по предвидениот термин за породување. Причини за тоа има многу. Една од најчестите е погрешно одредена должина на траење на бременоста.

Мама во 41. недела


Така нестрпливо го чекате предвидениот датум за породување, а најава за овој ден кој се приближува нема и нема. Околу 40 % од трудниците се породуваат по предвидениот термин за породување. Причини за тоа има многу. Една од најчестите е погрешно одредена должина на траење на бременоста. И покрај ултр...
Повеќе


Плод во 41. недела


Важно е фетусот сеуште да мрда барем 10 пати дневно, иако тоа се само поединечни, бавни движења на рамењата и вратот, помалку рацете, нозете, лактите и петите. Движењето е доста ограничено. Во повеќето случаи фетусот се наоѓа во положба со главата надолу, а по природен пат се раѓаат околу 90 %. <
Повеќе


Тато во 41. недела


За нестрпливост нема место, бидејќи мајката е таа на која стомакот најмногу и смета. Место неа вие можете да одговарате на сите телефонски јавувања од луѓе кои сакаат да ве прашаат за новиот член, но со своето внимание стануваат се понапорни. Важна е физичката активност: придружете и се на мајката в...
Повеќе


Мали слатки тајни


Дали некогаш сте биле на вистински маникир во козметички салон? Не? Време е! Секоја жена мора барем еднаш во животот да ја среди петата и да отиде на маникир.

Слична содржина


Претходна недела: 40. недела
Следна недела: 42. неделаСлични артикли:
Исхрана за време на доењето ( 2 дел)Анкета

Barame ime
sone

Naskoro ke dobijam vnuka.Brat mi i snaa mi sakaat da i dadat kratko ime. Pa treba jas da ucestvuvam.Ve molam pomognete ili piset_e nekoe interesno ime.

Anja (25%)

Tara (12%)

Nina (23%)

Kira (4%)

Nika (5%)

Maja (30%)


Број на сите гласови: 384

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!