|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 29 недели


Немате што да облечете? Тешете се дека не сте единствените... а имате и оправдување... трудни сте!

Според стручните лица плодот покрај чувствителноста на звук и светлина го развил и сетилото за вкус и мирис. Што може да намириса и вкуси, за жал не знаеме. Но, ви препорачуваме да избегнувате ненадејни звуци и заедно со своето детенце да слушате музика која ве смирува или ви дава енергија.

Мама во 29. недела


Дали воопшто се сеќавате како ви беше пред да забремените? Гардеробата од тоа време стои во плакарот додека вие ги броите деновите и се прашувате ќе влезете ли повторно во своите омилени нетруднички панталони. Без грижа, доење, обврски околу новото семејство, а најмногу долгите прошетки ќе се погрижат вашите панталони повторно да ви бидат точни. <
Повеќе


Плод во 29. недела


Плодот полека се подготвува на живот надвор од матката. Главата е веќе целосно пропорционална во однос на останатите делови. Мозокот веќе може да контролира примитивен начин на дишење, а веќе се грижи и за рамнотежата на телесната температура. <
Повеќе


Тато во 29. недела


Во последните недели од бременоста не смеете да заборавите на физичката активност на идната мајка. Иако на неа нема да и биде до ништо друго, освен до барање соодветна положба во која ќе се чувствува пријатно пред телевизорот барем неколку минути, ваша задача е да ја помолите за шетање. Можеби брзо ќе ја убедите доколку ја поканите на сладолед, или уште подобро на чај или сок. Можеби повеќе и одговара вежбање во вода. Но доколку не сте знаеле во центрите за вежбање се организираат посебни вежби за трудници. Тие меѓусебно се разликуваат, па затоа распрашајте се кои би и одговарале најмногу на вашата трудница. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Денес е ден за хамбургер. Дозволете си го! Грижата на совест нека не ви го расипе задоволството на првиот залак. Кажете и дека брзата храна неколку недели ќе ја исфрлите од менито. Само уште денес...

Слична содржина


Претходна недела: 28. недела
Следна недела: 30. неделаСлични артикли:
Седишта за во кола и количкиАнкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?