|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 2 недели


Сакате да забремените? Сексот и покрај тоа нека биде забавен.

Додека вашата јајце клетка се подготвува за на пат кон матката, обидете се да живеете што помирно. Одбегнувајте стрес, посветете внимание што повеќе на самите себе. Можете заедно со идниот татко да си дозволите романтичен одмор, па нека биде и викенд, можеби токму тогаш ќе создадете нов живот.

Мама во 2. недела


Слузокожата на матката станува се подебела и наскоро доаѓа овулацијата - ослободување на зрелата јајце клетка. Некои жени овулацијата ја чувствуваат со малку болни јајници, а некои со прилично осетливи и болни јајници, но сето тоа е како последица на природниот процес. Значи, слузокожата на матката станува се подебела и се подготвува да ја прими оплодената јајце клетка на која за време на целата бременост ќе и биде сигурно и меко засолниште. По правило секој месец созрева по една јајце клетка наизменично, од различен јајник. Ослободената јајце клетка може да се оплоди само во текот на 24 часа, додека животниот век на сперматозоидите е дури 72 часа, па затоа можете да забремените и доколку сте имале полови односи без заштита неколку дена пред овулацијата. Ако не дојде до оплодување, јајце клетката пропаѓа и со следната менструација се исфрла од телото. <
Повеќе


Плод во 2. недела


Уште малку и ќе се создаде!
Повеќе


Тато во 2. недела


Сакајте ја мама и при тоа не заборавајте дека во следните месеци и треба посебно внимание и разбирање!<
Повеќе


Мали слатки тајни


Овој викенд разгалете се. Идниот тато нека ве носи некаде во непознато. Планот на патот и активностите препуштете му ги нему.

Слична содржина


Претходна недела: 1. недела
Следна недела: 3. неделаСлични артикли:Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?