|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 38 недели


Сега веќе нестрпливо го очекувате породувањето. Можеби ќе причекате уште малку.

Може да се појават лажни контракции кои можат да бидат многу силни. Една од разликите меѓу вистинските и лажните контракции е во нивниот интервал. Прочитајте и за другите разлики (ЛИНК)

10% од жените породувањето го опишуваат како многу болно, а исто толку го опишуваат како безболно искуство. Останатите 80% се некаде помеѓу во опишувањето на своето искуство.

И тие податоци покажуваат дека породувањето не е ништо страшно, како што го замислуваат некои мајки. Не заборавајте дека прагот на болката е различен од една до друга личност.

Мама во 38. недела


Сега веќе ги одбројувате последните часови? Веќе од се ви е доста? Ве интересира какво бебе ќе добиете. <
Повеќе


Плод во 38. недела


Плодот во овој период качува 25- 30 грама дневно. Сега е приближно 3 килограми тежок. Поради тоа вашата тежина сега би требало да не расте. Обемот на главата и стомакот се приближно исти. Во цревата на плодот се насобира мекониум, првата столица на детето кое што новороденчето ќе ја излачи во денови...
Повеќе


Тато во 38. недела


Ако бидете присутни на породувањето, ќе ве прашаат дали сакате да ја пресечете папочната врвка. Повеќето татковци прифаќаат, но при тоа ќе дознаат дека тоа и не е така едноставно. Папочната врвка е многу цврсто, жилаво цевче со три жили и обвивка, што значи и не е толку мека како што изгледа на прв ...
Повеќе


Мали слатки тајни


Изборот на гардероба која е сеуште доволно широка за вашиот стомак се намалува. Но не заборавајте, добрите модни парчиња, ќе ви се фаќаат и по породувањето. Имате ли потреба од нова торба?

Слична содржина


Претходна недела: 37. недела
Следна недела: 39. неделаСлични артикли:
Велигденски базар
Храна за зголемување на плодноста
Прашања и одговори за ЛанолинотАнкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?