|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 23 недели


Дали некогаш сте добиле толку многу совети како сега за време на бременоста?

Дали со партнерот разговаравте да биде присутен на породувањето? Ако партнерот не сака да учествува немојте да го терате на сила. За време на породувањето, за вас одлично ќе се погрижат докторите.

Но, вистина е дека емоциите при раѓањето се неописливи, затоа партнерот нека ви се придружи во породилната сала веднаш по породувањето. Породувањето е големо искуство, затоа е важно и за мајката и за таткото да остане во убав спомен. Искрен разговор за ова е навистина важна работа.

Мама во 23. недела


Просечна трудница досега има добиено плус 7 килограми. А кога сме веќе кај килограмите, дали се држите до здравата исхрана? Верувајте, се исплаќа! И по породувањето, немојте да заборавите да се храните здраво. На тој начин и новороденчето ќе го научите на здрава исхрана. А тоа во современиот свет е се поважно. <
Повеќе


Плод во 23. недела


Фазата на брзо добивање на тежината продолжува. Во овој период ноктите се скоро до крај развиени, а нежните влакненца кои го прекриваат целото тело се темни. Кожата која сеуште е скоро провидна станува розе, односно добива црвена боја. Плодот изгледа прилично збрчкан, како старец, бидејќи под кожата сеуште не е складирано доволно количество на маснотии кои треба да го потполнат тој простор. <
Повеќе


Тато во 23. недела


Дали со партнерот разговаравте да биде присутен на породувањето? Сега е вистинско време за првите разговори на таа тема. Некои татковци нестрпливо чекаат да го видат раѓањето на своето дете, додека други желбата на мајката ја чувствуваат како товар. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Во брзиот ритам на живот најчесто забораваме на малите радости кои ни го разубавуваат денот. Одвојте еден ден за купување на цвеќе. Убав букет ќе ја разубави домашната маса и масата на работа. Или можеби повеќе сакате цвеќе во саксија? Можеби сакате кактус? Влезете во првата цвеќара или во онаа која ви ја препорачале другарките и дозовлете и на идната мама најубав цвет.

Слична содржина


Претходна недела: 22. недела
Следна недела: 24. неделаСлични артикли:Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?