|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што да јадете за да не добиете коронавирус?

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2020
image

Кои витамини и минерали се најефикасни во борбата против Ковид-19? Кои се оние хранливи материи кои имаат научно докажан најголем потенцијал да ја намалат веројатноста за инфекција со коронавирус? Проверете во написот!

Започна гласањето за Ѕвезда на бебе календар за 2021

Автор: Редакција Рингераја | 11.11.2020
image

Гласањето започна, но вие се уште можете да го пријавите вашето дете за "Ѕвезда на бебе календар 2021

Примери за правилни фотографии за натпреварот

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2020
image

Во продолжение на овој текст ви подготвивме неколку примери за правилни фотографии за натпреварот Ѕвезда на бебе календар

Бараме 12 Ѕвезди за бебе календар за 2021 година

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2020
image

Драги родители, не ги пропуштајте моментите на среќа и чиста радост со вашите малечки, зачувајте ги тие спомени како нешто најдрагоцено! Поделете ги и со нас, бидејќи избираме најсимпатични фотографии за Ѕвезда на бебе календар 2021 година!

image

Matrona Intl Ве поканува да се пријавите за учество на бесплатен едукативен вебинар за доење, улогата на мајчино млеко и грижа за новороденчето.30.09.2020 (среда)од 17:30 до 18:45 часот Онлајн – ZOOM

Ова сигурно не го знаевте за новороденчињата!

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2020
image

Бебињата се неверојатни мали суштества кои постојано ги изненадуваат своите родители, претежно позитивно, а понекогаш и не, а потоа мајките и татковците се загрижени за тоа што се случува. Проверете 11 абнормалности кои се специфични за новороденче

Зошто бебињата плачат во авион?

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2020
image

Патувањето со авион за родителите со бебе може да биде вистински кошмар. Погледнете зошто бебињата плачат кога патуваат со авион

Како правилно се перат маските за лице?

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2020
image

Заштитните маски за лице можат да го намалат ширењето на вирусот корона. Бидејќи е задолжително да ги носиме кога излегуваме од дома, многу е важно нивното редовно и темелно перење, а стручњаците објаснија кој начин е најефикасен

Мед, ѓумбир, лимон и ореви-зајакнете го имунитетот

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2020
image

Зајакнете го организмот на сите членови на семејството со помош на најздравите производи

Зошто не треба да го игнорирате плачот на бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2020
image

Внимателно влеговме во просторијата полна со креветчиња. Имаше околу 20 креветчиња и во секое имаше дете на возраст од неколку месеци до една или две години. Забележавме дека тука нешто не е во ред. Просторијата беше неверојатно мирна и тивка

СТРАНА 1 ОД 31


Анкета

Дали ви се допаѓаат имињата Ангела и Виктор
Angie^да (45%)

не (18%)

малку (23%)

ох, прекрасни се (15%)


Број на сите гласови: 102

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!