|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како изгледа телото на фитнес модел по породување?

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2017
image

Кога инструкторот по фитнес Алекса Џин Браун објави фотографија на Инстаграм оваа недела, само 4 недели по породувањето, не покажа стомачни мускули, туку го покажа нејзиниот насобран и голем стомак...

5 супер моќи кои ги имаат само родителите

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2016
image

Да се биде родител бара целосна посветеност, многу трпение и љубов. Покрај тоа родителите развиваат и други посебни способности - кои ги претвораат во вистински херои

Доењето го намалува ризикот од рак на дојка

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2014
image

Доењето го намалува ризикот од рак на дојка до 20%, покажува новото истражување. Резултатите покажуваат дека жените кои доеле, се изложени на 10% помал ризик од развој на болеста и имаат 20% помали шанси за развој на една од најтешките форми на рак

9 Марфиеви закони за новородени

Автор: Lola Lolita | 7.8.2015
image

Сите сме жртви на Марфиевиот закон одвреме навреме. Ја знаете старата изрека дека, се што може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку и тоа обично се случува ретко. Но, кога имате новороденче тоа се случува ЦЕЛО ВРЕМЕ и оди вака:

Помош! Уморна сум и ми се спие!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2014
image

Заради станувањето ноќе да го нахраните бебето и задоволувањето на неговите потреби во текот на денот, често сте ненаспиени. сепак постои начин да го надминете тоа...

Да дојам во склоп на јавно WC? Фала, но не фала!

Автор: Редакција Рингераја | 13.5.2014
image

Никој не сака да јаде во WC, па не треба и бебињата исто така. Но, точно тоа е местото во кое, мајките кои дојат, треба да се нахранат своите бебиња, ако се срамат да дојат на јавно место

Најдобра храна за мајките по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 30.4.2014
image

Не можат сите мајки да изгледаат како супер модели, повеќето од нив многу тешко се опоравуваат по породувањето. Најголем проблем е секако вишокот килограми. Продуктите во прилог се идеални за да ја средите линијата и имунитетот

image

Родена сум и израснав во Кенија и на Брегот на Слоновата коска. Од својата 15-та година живеев во Велија Британија. Меѓутоа, секогаш знаев дека своите деца (кога и да ги добијам) сакам да ги израснам дома, во Кенија...

Посветено на уморните мајки

Автор: Rachel Martin | 12.2.2014
image

Минатата ноќ моето 4-годишно дете одлучи да спие со мене. Тој спиеше неверојатно. Јас не спиев. Да спиеш покрај четири годишно дете е како да спиеш со главата на ѕиден часовник. Моето лице се сретна со неговите нозе, потоа со неговите тупаници.....

Видео: Вака изгледаат жените кои родиле!

Автор: Редакција Рингераја | 2.7.2013
image

Американска фотографка направила фотографии на трудници и жени кои родиле, сакајќи да покаже како изгледа телото на жената во стварност. Целта и е да ја промени сликата создадена од славните, според која жените треба веднаш да се вратат во форма

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

Животните одлуки ги донесувам со помош на???
kikicka

Како вие одлучувате за важни одлуки!!!

Партнерот (63%)

Фамилијата (21%)

Пријателите (0%)

Својата интуиција (16%)


Број на сите гласови: 97

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!