|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Топ 5 фактори за успешно забременување

Автор: Редакција Рингераја | 26.10.2022
image

За сe повеќе парови, забременувањето станува сe потешка задача, а на овој тренд влијаат различни фактори, вклучувајќи ја возраста, начинот на живот и влијанијата од околината

Секс секој ден, или само за време на овулација?

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2022
image

Многу парови ги мачи токму ова прашање: Ако сакам бебе, дали можам да имам секс секој ден или само за време на овулација?

Помош при забременување: Корен од мака

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2021
image

Дали знаевте дека маката позитивно влијае на функционирањето на ендокрините жлезди и успешно го регулира ослободувањето на хормоните и истовремено го стимулира протокот на крв во пределот на карлицата? Кај Перуанците е позната и како природна вијагра

Наутро или навечер? Кога е најдобро да правите бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2021
image

Верувале или не, имате поголеми шанси да имате бебе во одреден дел од денот. Погледнете со какви податоци дошле научниците

Дали е можно да се добие лажен тест за бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 12.5.2021
image

Ништо не може да ви го промени животот толку, како што може да биде тест за бременост. Дали навистина може да добиете лажен тест за бременост? Излезе дека има неколку причини зошто вашиот тест можеби не е точен како што мислевте

Камасутра за забременување - најдобри секс пози

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2021
image

Кама Сутра е најстариот и најпознат светски водич за секс. Неговите позиции се користат и денес и се одличен начин да се зачини вашиот љубовен живот, особено кога се обидувате да забремените!

Ви ги разоткриваме митовите за забременувањето

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2021
image

Ги разоткриваме најпопуларните митови за бременоста и ви помагаме да ја пронајдете вистината обезбедувајќи ви ги фактите

Видео: Тешкиот пат на сперматозоидите

Автор: Редакција Рингераја | 16.3.2021
image

Филмот што ќе го гледате објаснува како се создава човечко суштество и низ кои фази поминува за да настане. Овој филм е за вас. Дозволете ни сега да направиме кратко патување во времето и да се вратиме на минатото кога настанавте вие

Ти еднаш победи, зошто сега ја губиш надежта?

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2021
image

Науката вели дека количината сперма што се ослободува откако возрасен здрав маж ќе оствари контакт, содржи 400 милиони сперматозоиди. Од овие 400 милиони сперматозоиди, трчајќи како луди кон матката на мајката, преживуваат само 300-500 сперматозоиди

Што кога вие сакате дете, а партнерот не сака?

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2021
image

Одлуката за децата треба да биде заедничка, но тоа не е секогаш така. Еве што треба да направите ако се најдете во таква ситуација...

СТРАНА 1 ОД 12


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?