|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 33 недели


Убава си! Баш си секси! Трудна си!

Ако почнат многу да ви отекуваат нозете и лицето, а при тоа и повраќате и имате силни главоболки, веднаш одете на доктор. Можеби се работи за преекламсија кој во бременоста значи сериозна компликација. Симптомите се висок крвен притисок, отекување и протеини во мокрачата. Значи, доколку ги приметите набројаните симптоми, веднаш одете на доктор.

Мама во 33. недела


Дали движењата веќе се побавни? Кога ќе се навикнете на нив, ќе можете лесно да приметите дали бебето движи раче, ноже или го мрда газето. На малите непријатности кои ги предизвикува стомакот веќе навикнавте, затоа не ги спомнуваме. Ако почнат многу да ви отекуваат нозете и лицето, а при тоа и повраќате и имате силни главоболки, болки во горниот дел на стомакот, пред очи ви се појавува црна точка, веднаш одете на доктор. Можеби се работи за преекламсија кој во бременоста значи сериозна компликација. Симптомите се висок крвен притисок, отекување и протеини во мокрачата. Значи, доколку ги приметите набројаните симптоми, веднаш одете на доктор. <
Повеќе


Плод во 33. недела


Во овој период количината на плодова вода го достигнува највисокото ниво и таква ќе остане до крајот на бременоста. Мозокот е сеуште во фаза на брзо растење, а со тоа расте и главата. Плодот и понатаму добива на тежина, па сега има веќе од 1,8 до 2 килограми.
Повеќе


Тато во 33. недела


Уште малку и мама оди на породилно. Периодот до породувањето ќе го карактеризира т.н. гнездење. Тоа значи дека идната мајка по цел ден ќе го средува и чисти станот и така се подготвува за доаѓањето на новиот член. Немојте да се изненадите ако веднаш штом дојдете дома ви даде крпа и стол да се поткач...
Повеќе


Мали слатки тајни


Време е да се разгалите. Одете на фризер или козметичар и угодете му на вашето тело и дух. Посетете козметички салон во кој прават пренатална масажа.

Слична содржина


Претходна недела: 32. недела
Следна недела: 34. неделаСлични артикли:
Календар на вакцинацијаАнкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?