|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Суровата вистина за царскиот рез

Автор: Редакција Рингераја | 13.12.2023
image

Замислете да ве испратат на некоја обична операција и по излегувањето од сала да ве пречекаат со мало бебе и да ви кажат дека отсега мора да се грижите и за него и покрај тоа што невидено ве боли. Ете баш тоа ви е царски рез!

15 дилеми поврзани со бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 30.11.2023
image

Бременоста е природна работа и треба да се доживее со радост, но и со одредена доза на внимание. Некои постапки не се препорачуваат во текот на тие девет месеци, но тоа не значи дека во потполност треба да се менуваат животнитe навики

Позитивни афирмации за време на бременоста

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 12.5.2022
image

Афирмациите можат да помогнат да се подготви умот — а со тоа и телото — на неколку важни начини. Практиката на афирмација може да го ослободи стресот и анксиозноста, од кои и двете можат да ја поткопаат физичката благосостојба

Вашата вагина по бременоста - Што да очекувате?!

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2022
image

Кога сте бремени, вашето тело поминува низ многу промени. Градите ви стануваат големи, косата ви се истанчува, а вагината... па, може да отече

10 работи што секоја трудница тајно ги направила

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2023
image

Секоја трудница има момент во животот кога прави нешто за што се кае. Сепак, не можеме да го спречиме тоа. Дали се согласувате, дами?

Дали сексот во 9 месец може да му наштети на бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 2.10.2023
image

Бремените жени честопати имаат едно важно прашање: дали можат да имаат секс за време на бременоста? Одговорот е: се разбира

Прва и втора бременост - која е разликата?

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2023
image

Иако бременоста носи со себе некои стандардни промени, првата и втората бременост може да бидат сосема различни.Погледнете ги разликите што се јавуваат многу често

Каква треба да биде улогата на таткото во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2021
image

Очигледно, телото на мажот е неопходно за да се појави бременост. Ова не значи дека неговата улога е само да произведе сперма за оплодување на јајцето. Неговата улога и вклученост за време на бременоста на неговиот партнер, се исто толку важни

10 луди работи што се случуваат во вашето бремено тело

Автор: Редакција Рингераја | 14.9.2021
image

Додека го поминувате својот вообичаен ден, сето ова се случува токму во вас. Кул (и малку чудно), нели?

Ми велеа да абортирам: Исповед на една тинејџерка

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2021
image

Бремената тинејџерка отворено раскажа какви коментари слушнала за време на бременоста

СТРАНА 1 ОД 23


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?