|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Бијонсе проговори за спонтаниот абортус

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2020
image

Откако во 2012 година стана мајка на Блу Ајви, светски познатата пејачка Бијонсе и откри на јавноста дека имала спонтан абортус пред тоа. Иако долги години не зборуваше за тоа, сега реши да се отвори пред магазинот Elle

Не знам како ќе го пребродам ова...

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2016
image

Тажна приказна на мајка која го изгубила своето бебенце...

Во чест на ангелите кои не успеале да се родат...

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2015
image

Мојата драга и прекрасна пријателка Kathryn дојде кај мене со специјално барање за семеен портрет. Таа и нејзиниот сопруг сакаа фотографија која ќе го отслика нивното семејство од 8 членови, со нагласок на 5-те бебиња кои ги изгубиле...

Можна причина за чести спонтани абортуси

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2014
image

Синдром на Хјуз - Што претставува?

image

Да се биде исполнет со живот е нешто. Да се биде бремена со малечкото чудо на науката и природата во стомакот е убаво. Да се изгуби бременоста е тажно. Чувството е обвиткано со многу емоции – вина, ништо, празнотија, болка, повлекување во темнина..

Сеќавање на нашите прерано изгубени бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2013
image

15 октомври е ден кој е посветен на прерано изгубените бебиња во бременоста, или непосредно по раѓањето. Родителите од цел свет палат свеќа во 7 часот попладне и ја оставаат да гори еден час, како знак на сеќавање на прерано изгубените бебиња

Медикаментозен абортус

Автор: ХЕРА, асоцијација за здравствена едукација и истражување | 24.6.2013
image

Медикаментозниот абортус е понов метод за прекинување на несакана бременост со употреба на таблети, наместо со хируршка интервенција која што е позната и како киретажа. Таблетите се пијат ИСКЛУЧИВО по препорака и под надзор на гинеколог

Осуда за предлог законот за абортус!

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2013
image

Писмо потпишано од 91 организација од целиот свет изразија поддршка на иницијативата на македонските организации кои што тврдат дека законот за прекинување на бременоста е штетен и го ограничува правото на жената.

Фотографии од протестот против законот за абортус!

Автор: Редакција Рингераја | 7.6.2013
image

Фотографии од протестот против безумниот предлог закон за абортус, кој се одржа вчера, 06. 06. 2013 пред Собранието на РМ

Зошто да се повлече предлог законот за абортус?!

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2013
image

До Редакцијата на Рингераја стигна допис од неколку женски организации кои излегоа со образложение за штетните последици на овој предлог закон

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

име за машко
marija.rizovski

Кое име ви се допаѓа повеќе

Кире (5%)

Димитар (39%)

Јован (56%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!