|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Пресмешна реакција на татко присутен на породување

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2021
image

Снимката на еден пар од породилна сала стана вирална. Сопругот во еден момент фрли поглед "таму долу" и направи гадлив израз на лицето, со што јасно стави до знаење дека тоа што го виде воопшто не му се допаѓа

На кои начини може таткото да се поврзе со бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2020
image

Драги идни татковци, ако се прашувате како можете да се поврзете со вашето бебе пред да се роди, проверете неколку одлични начини да изградите силна врска со вашето малечко за време на бременоста, дури и ако е во матката на мајката

Што можете да направите за бремената сопруга?

Автор: Редакција Рингераја | 3.3.2014
image

Мажите не можат да забременат, но можат активно да учествуваат во бременоста. Еве неколку начини како:

И тато е труден?!

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2012
image

Дали 'машката бременост' од сочувство е мит или стварност?

image

Присуствувањето на таткото за време на раѓањето на своето дете, е нормална работа, а тоа го прават и голем процент од младите брачни двојки ширум целиот свет. Кај нас сеуште не е толку актуелно, но заинтересираноста расте

Одговорно татковство

Автор: Marjorie Greenfield, M.D | 23.3.2011
image

Многу мажи денес одлучуваат да живеат неодговорно. Не се грижат за иднината и за последиците од своите дејствија, се додека не дојде време за плаќање на алиментација.

Татичко присутен на породување!?

Автор: Редакција Рингераја | 23.7.2021
image

Ако идниот татко не скока од среќа што ќе присуствува на породувањето и навреме не ги завршил подготовките околу тоа, го сметаат за Неандерталец. А кој тоа? Најчесто тие две, сопругата и нејзината мајка.

Наставен час за татковци

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2010
image

Да се стане татко воопшто не е лесно.Веќе не можете да излегувате со другарите кога сакате или да се излежувате во недела на креветот, чекајќи салата и ракија.

Сперматозоиди во воена готовност!

Автор: Редакција Рингераја | 3.8.2010
image

Убава музика, секси долна облека, афродизијак во ладилникот, се е подготвено за зачнување на идниот наследник. Кога жените сакаат бебе, подготвени се на се! Но што можат да направат мажите за да придонесат малото човече да се појави што поскоро?

Посветено на татковците...

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2010
image

Со насмевка и најтопли чувства.Во некои моменти и со најтопло сочувство.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

kade bi odel na odmor
danielohrid (16%)

split (24%)

havai (54%)

tahiti (5%)


Број на сите гласови: 37

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!