|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

До мајката која се породи со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 1.5.2019
image

Твоето тело не те „изневери“, бебето е безбедно во твојата прегратка

Бременост - Очекувања vs. Реалност

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2018
image

Хумористично видео покажува колку реалноста е поразлична од нашите очекувања

Урнебесно видео: Првата VS останатите бремености

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2017
image

Нема врска дали носите второ, трето, или осмо бебе. Повеќе никогаш нема да бидете онаа иста личност која бевте кога бевте прв пат бремена. Не верувате? Погледнете го видеото и слатко (горко) насмејте се

Како расте бебето во стомакот?

Автор: Редакција Рингераја | 20.6.2016
image

Погледнете едно прекрасно видео кое на интересен налин, преку споредба со овошје/зеленчук, покажува како расте бебето во стомакот

Видео: Како изгледа царски рез додека сте свесни?

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2016
image

Видеото нуди увид во извршување на постапката класичен царски рез, со спинална анестезија. Ова е мал филм од породување, преку кој ќе добиете увид во атмосферата во операционата сала

Танц на контракции!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2015
image

Неверојатно, но вистинито. Видеото е снимано од докторката во една болница, каде една кул мајка, чекајќи да се породи игра со нејзините пријателки цела кореографија

Најслаткото видео за бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2015
image

Анимирано видео за бременоста кое ќе ве растопи од нежност!

Ова мора да го погледнат сите мајки на девојчиња!

Автор: Редакција Рингераја | 16.2.2015
image

Видео кое е задолжително за сите мајки на девојчиња. Да придонесеме кон спречување на малолетничка бременост!

Видео: Мама е повторно бремена?!

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2014
image

Погледнете ја бесценетата реакција на двете ќерки, дека нивната мајка е бремена

Видео: Девет месеци бременост во само 6 секунди

Автор: Редакција Рингераја | 27.8.2014
image

Сме виделе многу видеа за бременоста, но ова е единствено, екстремно кратко видео на цела бременост, во само 6 секунди

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Dali?
Jana9

Dali praktikuvate cesto da iznenaduvate nekogo?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!