|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 7 недели


Вашето дете е големо колку зрно ориз. Голем човек!

Веќе во првата недела можете да добиете или дури и да изгубите неколку килограми. И едното и другото е сосема нормално, секако под услов редовно и здраво да се храните. Сега не е време за диети, бидејќи на плодот му е потребна разновидна исхрана и редовни оброци, за правилен раст и развој!

Плодот од темето на главата до тртката е долг од 7 до 9 мм. Приближно како зрно ориз!

Мама во 7. недела


Некои трудници, кога наутро ќе се погледнат во огледало, се чувствуваат како тинејџерки. Подивените хормони предизвикуваат нечиста кожа и појава на акни. Само без грижа, доколку не се изгубат по првото тромесечје, ќе се изгубат после породувањето. Добра утеха, нели? <
Повеќе


Плод во 7. недела


Плодот од темето на главата до тртката е долг од 7 до 9 мм. Приближно колку зрно ориз! Вашето дете наскоро ќе може да ви мафне, бидејќи веќе има развиени дланки, само уште прстите го чекаат својот момент. Надворешните полови органи се веќе развиени, но само во форма на генитален гребен, затоа толку рано не можете да знаете дали ќе имате ќерка или син. Во овој период се создава носната празнина, почнува да се развива мозокот, очите и цревата. Бронхиите се развиваат во белодробни крила, а срцето веќе има две комори. <
Повеќе


Тато во 7. недела


Дали сеуште знаете што е тоа сексуален живот? <
Повеќе


Мали слатки тајни


Денес бањата е само ваша. Купете масло, миризливи свеќи, пенлива купка, маски за лице и разгалете се. Влезот во бањата за непоканети - забранет е баред два часа.

Слична содржина


Претходна недела: 6. недела
Следна недела: 8. неделаСлични артикли:Анкета

Каде би се породиле?
vanessa30

Каде би се породиле? Во приватна или државна клиника, ако знете дека на приватно тоа би ве чинело околу 1000 евра, што воедно би ви дошло добро да ги искористите за бебенцето. Но сепак во приватните условите се каде каде подобри.

Приватна болница (56%)

Државна болница-клиника (44%)


Број на сите гласови: 160

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!