|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 34 недели


Веќе се подготвувате за доаѓање на детето.

Вашите мисли се насочени кон породувањето и нега на новороденчето. Во школата за идни родители детално ќе ви објаснат како изгледа породувањето и неговите три фази, затоа на кратко ќе ги повториме.

Мама во 34. недела


Се ближи крајот. Скоро уште 6 недели и ќе се запознаете со вашето малечко кое веќе осум месеци го носите во вашиот стомак. Вашите мисли се насочени кон породувањето и нега на новороденчето. Во школата за идни родители детално ќе ви објаснат како изгледа породувањето и неговите три фази, затоа на кра...
Повеќе


Плод во 34. недела


Нашиот мал плод уште весело расте: сега е долг над 40 см, а тежок 2 до 2,2 кг

Развојот е при крај, уште белите дробови се развиваат. Интересно е дека фетусот веќе спие со затворени очи, а кога е буден очите можат да бидат отворени.

Бидејќи породувањето веќе се приближува, плод...
Повеќе


Тато во 34. недела


Големината на стомакот на идните мамички зборува дека породувањето се приближува со голема брзина. Само без паника, се ќе оди како подмачкано. За време на породувањето само слушајте ги упатите кои ќе ви ги дава бабицата и докторот и никако не смеет да дозволите да ве фати паника. По породувањето или...
Повеќе


Мали слатки тајни


Поголемиот број трудници загрижени се поради настанување на стрии. Проблемот е во тоа што тие не се губат по породувањето. Иако не можеме со гаранција да кажеме дека со мачкање на креми потполно ќе ги избегнете, но така барем ќе ги ублажите. Стриите настануваат како последица на растегнување на кожата која притоа пука. Во бременоста имаат црвенкаста или сина боја, а по породувањето помалку се приметуваат бидејќи ја губат бојата. Но сеедно вие се гордеете со своето стоамче: стриите се диплома за мене.

Слична содржина


Претходна недела: 33. недела
Следна недела: 35. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празник
Календар на вакцинацијаАнкета

Артикли и на албански!
Julie1

Дали сметате дека артиклите треба да бидат достапни за читање и на албански јазик?

Да (51%)

Можеби (9%)

Не (20%)

Во никој случај! (16%)

Незнам (4%)


Број на сите гласови: 45

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!