|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 13 недели


Дали на своите родители и пријатели веќе им кажавте за бременоста? Па време е ...

Како и сите други, и оваа недела плодот е прилично активен. Освен што весело плива во својот мал базен, до сега под небцата се развиени сите млечни заби кои на сонце ќе излезат по раѓањето, поточно во 6. месец или подоцна. Плодот е сега тежок околу 28 грама, а исто толку и плодовата вода. Долг е од 6 до 8 см.

Мама во 13. недела


Воопшто не можете да верувате како брзо помина првото тромесечје. Најкритичниот период е зад вас, па можете да воздивнете и весело да продолжите во вториот дел од бременоста. Второт тромесечје е период на разубавување на трудницата. Сега бременоста е сигурно зацврстена во вашата свест, а на новиот живот се повеќе ве потсетува и стомачето кое е се поголемо и позаоблено. Тоа е период кога сте преполни со енергија. Искористете ја! За шетање низ природа, шопинг со другарките, како и прегледување на списанија и книги за бременоста. Сепак внимателно, кога телото ви кажува дека му е потребен одмор, послушајте го! Со оглед на тоа како плодот брзо се развива и навистина му треба одмор! <
Повеќе


Плод во 13. недела


Како и сите други, и оваа недела плодот е прилично активен. Освен што весело плива во својот мал базен, до сега под небцата се развиени сите млечни заби кои на сонце ќе излезат по раѓањето, поточно во 6. месец или подоцна. <
Повеќе


Тато во 13. недела


Влегувањето во второто тромесечје со идната мајка можете да го прославите на различни начини. Можете да ја одведете на вечера, да ја изненадите со доручек во кревет или можеби со исперени алишта и измиени садови. Има безброј начини, важно е да и покажете дека ја сакате неа и малото човече во нејзино...
Повеќе


Мали слатки тајни


Погледнете какво е времето надвор. Идеален ден за шетање во природа. Одете со својот сакан некаде далеку од градската врева, работните проблеми и стресови. Овој ден нека ви остане во убаво сеќавање.

Слична содржина


Претходна недела: 12. недела
Следна недела: 14. неделаСлични артикли:Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?