|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 9 недели


Дали конечно сфативте што се случува со Вас?

Чести знаци на бременоста: замор, мачнина, несвестица, болни гради, лош метаболизам, а пред се опстипација. И безбоен исцедок од носот, односно чувство на затнат нос или дури и повремено крварење можат да бидат знаци на бременост.

И плодот доживува големи промени. Оваа недела почнува да се развива р’скавицата и јазикот, додека основната структура на очите е веќе развиена .

Мама во 9. недела


Безбојниот исцедок од носот, односно чувството на затнат нос, можете сега да го додадете во списокот на знаци на бременост. Полн нос и повремено крварење од носот се всушност честа појава во бременоста. Во бременоста тече повеќе крв низ жилите, затоа понекогаш некоја жиличка знае и да пукне. Кај тие проблеми помага навлажнувач на воздухот и прва помош – стискање на носот и краток одмор во легната положба. Можете да си помогнете ако на радијаторот ставите мокар пешкир или чаша вода, и на тој начин водата од нив ќе испарува во воздухот. <
Повеќе


Плод во 9. недела


Плодот е голем веќе приближно 13 до 17 мм. Веќе реагира на притисок на матката и се движи низ голем простор кој му е на располагање. Мора добро да го искористи просторот кој го има, бидејќи секој ден ќе му биде се помал. Плодот постојано расте, во овој период околу 2 мм дневно. <
Повеќе


Тато во 9. недела


Полека треба да се навикнете на новата животна задача. Идните татковци си поставуваат многубројни прашања. Каков татко ќе бидам? Го можам ли јас воопшто тоа? Ќе станам ли поодговорен? Што ќе биде сега со машките излегувања? И слично. Иако овие стравови не ги делите со никој, знајте дека и самиот фак...
Повеќе


Мали слатки тајни


Веќе подолго не сте биле на фризер? Грешка! Дозволете си нова фризура и фарба. А фризерката не заборавајте да ја потсетите на масажа на главата.

Слична содржина


Претходна недела: 8. недела
Следна недела: 10. неделаСлични артикли:Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?