|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Физикална терапија кај бебиња и деца

Автор: Илија Жежов, Дипломиран физиотерапевт | 11.7.2023
image

Најчести проблеми со кои се соочуваат новороденчињата се проблеми со горните, долните ектремитети, скочниот зглоб колковите, 'рбетниот столб, главчето и мускулатурата. Каде да се обратите за помош?

image

Дали миењето заби во времетраење од три минути е доволно? Што е потребно за да бидеме сигурни дека го намалуваме ризикот за кариес, периодонтитис и други заболувања?Како правилно да се одржуваат протези?

Разговор со мајката на Дариа која ја победи леукемијата

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.7.2022
image

Минатата недела протече прекрасна вест - Дариа го огласи ѕвончето на Детската клиника! Кон радоста која владее во нејзиното семејство се приклучија следбениците кои ја следат приказната за малата Дариа на нејзиниот Инстаграм профил

Ова се симптомите на колики кај бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2023
image

Инфантилните колики или грчеви се манифестираат кај децата без разлика на полот, во рана возраст, со неконтролирано плачење и специфични симптоми врз основа на кои може да ги препознаете

`Рчење или бучно дишење кај децата - дали е опасно?

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2021
image

Иако бучното дишење за време на спиењето е вообичаено во детството, тоа може да биде знак за отежнато дишење кај децата. Медицинскиот термин за оваа состојба е опструктивна ноќна апнеја

Бебето родено само 212 грама си отиде дома

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2021
image

Бебето, за кое се верува дека е најмалото новороденче во светот, беше пуштено од болница во Сингапур по 13 месеци интензивно лекување

image

О, прва бременост! Не можам да замислам повозбудливо време во животот на жената.Секогаш кога доживуваме нешто ново, обично се појавуваат многу прашања.Такво е и прашањето дали првите бебиња обично се раѓаат подоцна или порано?

ММС: Го оперираа 12 часа, а јас сама чекав пред сала

Автор: Вања Мицевска ММС | 15.5.2021
image

Го оперираа 12 часа, а јас сама чекав пред сала и се чувствував ужасно – Како е малиот Лука кој целата јавност го испрати за Италија со желби за здравје

Генијален трик за да му дадете лек на вашето бебе

Автор: Редакција Рингераја | 19.4.2021
image

Да се ??има болно бебе е доволно тешко. Не ви е потребен дополнителен стрес при обидот да му дадете лекови на вашето бебе. Оваа мајка има генијален трик

Алергии кај бебе

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2021
image

Алергиите на кожата кај бебињата се чести бидејќи кожата е потенка и почувствителна, со што е подложна на инфекции. Покрај тоа, може лесно да се иритира од кој било фактор, без разлика дали е топлина или ткаенина

СТРАНА 1 ОД 14


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?