|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

51 начини на кои знаете дека имате бебе…

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2022
image

Да се биде родител е толку напорна работа, ништо друго на светот не може да ве подготви за тоа! Секоја мала смеа е важна, па еве 51 смешни (и не толку смешни!) начини на кои знаете дека сте родител (и дека сте живи!!!).

Фото: Е, баш вакво е мајчинството!

Автор: Редакција Рингераја | 27.9.2021
image

Мама направи смешни илустрации со кои сигурно ќе се поистоветите. Овие илустрации го прикажуваат мајчинството онакво какво што навистина е! Погледнете.

2021: Бебе родено со антитела на коронавирус

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2021
image

Во Бугарија е родено бебе со антитела на коронавирус. Мајката се заразила во седмиот месец од бременоста, што предизвикало предвремено породување

Разделени се сијамски близначки споени со главата!

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2020
image

Деветмесечните близнаци, кои се родија со споени глави, беа успешно разделени за време на операција во Калифорнија. Емотивна приказна на ова прекрасно семејство: ФОТО, ВИДЕО

Се породи Кети Пери: Девојчето доби прекрасно име!

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2020
image

Кети Пери и Орландо Блум станаа родители на едно здраво девојче

Интервју со Нора Шаќири Марковиќ

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.8.2020
image

Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со какви стравови се соочија новите родители, какво бебе е Ијан, дали ги исполнува улогата на родители, разговараме со Нора Шаќири

Најубави имиња за момчиња по ваш избор

Автор: Редакција Рингераја | 24.5.2020
image

Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за момчиња. Еве го нивниот избор

Најубави имиња за девојчиња по ваш избор

Автор: Редакција Рингераја | 22.5.2020
image

Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор

Бебе со тежина од 800 гр. го победи коронавирусот

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2020
image

Бебе родено во иранскиот град Јазд, тешко 800 грама, го победило коронавирусот, соопштиле иранските медиуми.

Фото: Што прават познатите мајки на плажа?

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2019
image

Со оглед на тоа дека е летна сезона, моментално на море престојуваат многу семејства, а меѓу нив и славни личности

СТРАНА 1 ОД 14


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?