|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Годишна залиха на пелени за бебињата

Автор: Виолета пелени | 2.1.2019
image

Децата се иднината во секое општество и треба да се радуваме на секој нов живот што се раѓа, посебно и ако така го одбележиме доаѓањето на Новата Година.

"За" и "против" каишите за проодување

Автор: Редакција Рингераја | 22.9.2015
image

Детските каиши предизвикуваат големи спорови. Некои родители немаат ништо против да ги користат, други жестоко протестираат против овој изум

Првата средба со бебето дома

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2015
image

Како да се подготват младите родители за пречекот на бебето дома?

EVY BABY ГИ НАГРАДУВА НАЈДОБРИТЕ ФОРУМЏИИ!!!

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2015
image

Изненадувања од Evy Baby за најдобрите форумџии на форумот бебе! Пишувајте, советувајте, дружете се и забавувајте се следните три месеци. Evy baby и Рингераја.мк ќе ве наградат

“Грешки” кои ги правиме со новородените бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2014
image

Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи во одгледувањето на бебето, бидејќи не знаеле подобро...

image

Играчките се многу важни и корисни за развојот на бебето. Им помагаат во усовршувањето на стекнатите вештини и ги прават среќни нашите најмили. Но сепак, потребно е да се внимава при изборот на играчката за вашето бебе

Костим за капење за дете. Да или не?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2013
image

За децата нема ништо поубаво од тоа да се капат голи. Ништо не ги стега и го немаат чувството на студенкање на телото. Зошто тогаш да ги мачиме со костим за капење?

Историја на бебешката количка

Автор: Редакција Рингераја | 24.11.2011
image

Низ вековите луѓето се труделе да си го олеснат носењето на бебето. До идеја за посебно превозно средство за најмалите, дошло сосем случајно кога во 1733 година Англичанецот Вилијам Кент ја направил првата детска количка на светот

image

Пиењето од пластичните шишиња ја зголемува изложеноста на огранизмот на штетни хемикалии.

Помош за опрема на новороденче

Автор: Министерство за труд и социјална политика | 22.6.2011
image

Помошта за опрема за новороденче е еднократна помош на семејството и се обезбедува на првородено дете како паричен надоместок.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

da odbereme masko ime
crvce

Da odbereme najubavo masko ime

Martin (20%)

Marko (39%)

Filip (41%)


Број на сите гласови: 162

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!