|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 37 недели


Дали торбата за во породилиште веќе е подготвена? А гардеробата за одење дома?

Почетокот на изненадувањето веќе не треба да ве изненади. Доенчето е веќе подготвено за живот во нова, поинаква средина. Само прашање е уште колку ќе седи скриено во матката.

Мама во 37. недела


Почната е трката кон целта. Контракции, пукање на водењакот... почеток на породувањето сега не смее да ве изненади. Доенчето е подготвено за живот во нова, поинаква средина. Прашање е само уште колку време ќе чека во сигурната скривнива во матката. <
Повеќе


Плод во 37. недела


Фетусот веќе некое време го вежба дишењето на тој начин што вдишува плодова вода. Во матката веќе има многу малку простор, затоа веројатно секаде го чувствувате неговото движење. Иако движењата некогаш се и болни, тие по породувањето ќе ви недостасуваат. Па затоа обидете се тоа чувство да остане во ...
Повеќе


Тато во 37. недела


Дали го знаете најкраткиот пат до породилиштето? Не би било лошо еднаш сами да возите по тој пат, за да ги предвидите евентуалните проблеми, застој на патот, работа на патот... Знаете, кога најмногу се брза стапува на сцена добриот стар Марфи. И уште нешто, не е доволно само да го познавате патот до...
Повеќе


Мали слатки тајни


По одењето на гинеколог, вие и идниот татко дозволете си ден по ваш вкус. Правете го она што најмногу ви одговара, со природен сок наздравете за членот кој треба да пристигне, одете во театар или на концерт. И кино е добра идеја, а можеби добро ќе ви дојде и разгледување на излози со детска облека и опрема.

Слична содржина


Претходна недела: 36. недела
Следна недела: 38. неделаСлични артикли:Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!