|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 8:52:44   
Палешка РР
Дали имавте голем труднички стомак кога бевте бремени?
Дали од големината на стомакот зависи и големината на плодот?


За темава се инспирирав од една моја познаничка. Терминот ни е во ист ден, а таа е рамна во стомакот user posted image . Ја среќавам секој ден кога идам на работа и се чудам, влезена е во шести месец user posted image . Секогаш ја прашувам дали бебето мрда, кога била на последна контрола и ми вика дека се е во ред. Дај Боже да е така!
Какво искуство имате вие?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 8:57:35   
mami
мислам дека тоа си зависи од градбата на жената..јас имав само стомаче, малечко, до 4 месец си влегував во моите фармерки, и кога решив да си купам труднички имав проблем дека ми беа широки, а сепак Лука си беше со нормална тежина и висина, а познавам и жени кои биле многу крупни и голем во стомаците па рродиле помалечки бебиња...
Еве Наташа5 на пр. ја видов неколку часа пред да се породи и воопшто не изгледаше дека е пред свршен чин, немаше голем стомак воопштоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:04:53   
profesorica
Мене до 6ти месец ништо не ми се познаваше, а Дамјан напредуваше нормално во мене а после до 9ти почнав ептен да растам.

еве една слика месец дена пред да се породам:

user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:09:09   
nodi
Jas za vreme na bremenosta nemav golem stomak ,a Matej se rodi poprilicno golem 4300 ,no mi ostana posle poroduvanjeto i ne se povlece sto me mnogu nervira bidejki sakam da si nosam tesni maicki i bluzicki ,no sto e tuka e.Mozebi posle vtoroto so poveke vezbi pa ke uspeam vo toa.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:14:13   
mami
user posted image

ете ја мами некаде во средината на мај а на 01.06 се појави Лука :))) тука се мериме со другарчето кој има поголем стомакuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nodi)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:20:08   
profesorica
како се вика другарчево?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:22:04   
profesorica
па тука некаде сме биле со стомаците, ама тебе стварно ништо друго не ти се здебелило освем стомакот.хахах.супер

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:26:34   
mami
Ивица, Циви нагаленоuser posted image па да, само тоа се здебели, затоа и не купував труднички алишта, единствено му ги крадев на мм тренеркитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:28:57   
profesorica
оооо ама ти е високо стомакот?!да еднаш мислам пиша дека си го испостискала после Лука и морал да излезеuser posted image user posted image user posted image

ајде мамички праќајте фотографии да видиме колкав ви бил стомакот кога сте биле бремени!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:39:45   
mami
да да, цела бременост го носев високо, и на пораѓај од што испаничив се качи уште погореuser posted image и докторот вика- немој да буткашuser posted image user posted image user posted image на цела мака се убив од смеење, викам- абе како да не буткам, ми доага и он- абе високо е бебето неможам да го фатам, и јас тогаш почнав да го буткам со раце надолу

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 9:40:04   
Палешка РР
Еве сум јас во петти месец user posted image user posted image user posted image

user posted image  


< Поракaта ја уредил Палешка -- 10.9.2009 16:24:26 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:02:53   
mami
убава мамичка...само ти расти си...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:15:18   
profesorica
Таманско ти е стомачево!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:21:16   
Bile
Lele zenski ve gledam i si vikam kolkavi mesinja imate. Pa jas sega vo 9 duri mi e takov stomakot kako vie sto imate vo 6 ama mene i bebeto ne mi e mnogu golemo.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:23:20   
mami
мила мојата слика е кога сум средина на 9ти а и на професорица е тука некаде..така да не се секирај, мислам секоја жена е прича сама за себе..

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:35:55   
srekna mama
user posted image ова  сум јас во 7-ми месец-април 2009

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:39:55   
mami
ааа колку убаво ти стои стомачетоuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил mami -- 4.9.2009 10:41:46 >

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 10:48:15   
Maca25
Јас имав голем стомак во 9 месец, не можев стапалата да си ги видам. Ама до 6 месец имав многу мало меше. Еве фотка од 8 месец. Малце е разубавена, има мало пиле кое го викавме ПИЛЕ НИНА

user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 21:57:10   
mimicka
Јас имав многу шпицаст стомак, од позади не се приметуваше дека сум бремена ама во профил.....
user posted image


_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 22:00:54   
mami
хаххах добра сликаuser posted image user posted image user posted image user posted image мимичка
Маца25 па супер изгледаш, одлична фотографија

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.9.2009 22:02:20   
mimicka
Фала Мами моментна инспирација user posted image

_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.9.2009 13:26:58   
Saturn
Dobra tema :) Jas prviot pat imav mal stomak do 8mi mesec. Na pochetokot voopshto ne mi se poznavashe i kolku shto mozev go isprchuvav napred, a sega :) ushte od 6ti mesec mislea deka sum vo 9ti. Sega sum 7mi i vekje se somnevaat deka nosam bliznaci, no edno e, bash go vidov denes na eho. Vikaat deka vo prva bremenost stomakot e pomal, i deka vo vtorata e pogolem, isto, deka zenskite bebinja se pomali od mashkive. Mene em mi e vtoro, em ova e mashko. Se prashuvam samo kolkav li kje mi bide stomakov vo 9ti mesec user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.9.2009 15:38:01   
Maca25
сликата ми е една од поомилените труднички слики

Фалааа мами

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.9.2009 15:46:32   
mami
хехехех, навистина ми се допаѓа...како за реклама е...Нина е среќна што има толку убава мамаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.9.2009 15:56:37   
Maca25
user posted image
Дај помогнете ми - кажете некоја убава диета или пак линк кон некој форум каде шо сте збореле за диети и слабеење. Мора да ослабам, се чувствувам како слон user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?