|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на стомакот во бременоста
14.12.2009 20:51:02   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

user posted image  user posted image  user posted image

user posted image


Paleska jas te zamisluvav plava  user posted image user posted image user posted image user posted image< Поракaта ја уредил Палешка -- 14.12.2009 23:29:03 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Големина на стомакот во бременоста
14.12.2009 23:30:03   
Палешка РР
Изразито сум црна, дури и во тенот user posted image  user posted image  user posted image
А не дека не сум плавуша понекогаш, баш напротив user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Големина на стомакот во бременоста
15.12.2009 22:24:49   
liljace
greska :(

< Поракaта ја уредил liljace -- 15.12.2009 22:25:40 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Големина на стомакот во бременоста
15.12.2009 22:26:00   
mami
клку сме убави дотерани..браво...

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Големина на стомакот во бременоста
15.12.2009 22:39:37   
caci20
I jas imav golemo mese. Kako topce. Ne mi ide so stavanjeto sliki. ako ima nekoj da mi objasni da stavam edna

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.12.2009 21:26:13   
liljace
i mene caci20 nikao nemi uspeva so slikive hehe aman hehe so ne probav i nikako nejke pa nejke ajke se potrudam pa ako uspeam kese vidime hehehe pozz

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Големина на стомакот во бременоста
23.12.2009 16:01:19   
BEBICA

user posted image
Ovde su 6 meseci trudna i se razladuvam dodeka mm mi sprema skara.

Malku vo domasna atmosfera.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.12.2009 3:04:03   
nenicka
eve me i mene vo sedmi mesec user posted image


user posted image user posted image user posted image
na ovaa slika usm nedela dena pred poragaj- bev na veridba i se iznaigrav

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.12.2009 15:16:35   
liljace
super ste zenski

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.12.2009 22:45:58   
talisman
Незнам дали е само до мене, ама некако сите трудници ми изгледаат убаво вака округли, а себе си кога се гледам првата реченица ми е „ Леле колкава сум„ :) Баш имало убави трудници на форумов.

(Одговор на членот liljace)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.12.2009 18:51:07   
caci20
user posted image
user posted image
do 9ti mesec na rabotno mesto

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.12.2009 0:41:49   
ananikol
user posted image

ovde sum minatiot mesec

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.12.2009 8:45:48   
mami
ајј што сте ми убави и двете...Ананикол кој месец си? вака многу голема изгледашuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.12.2009 8:51:31   
profesorica
леле луѓе па јас имав дупло помал стомак.

надица топ си била!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Големина на стомакот во бременоста
31.12.2009 1:46:00   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ајј што сте ми убави и двете...Ананикол кој месец си? вака многу голема изгледашuser posted image


Mami sega sum vo 21 nedela,neznam koja nedela bev tocno koga se slikav,ama prosliot mesec sum slikana
Golema sum neli user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Големина на стомакот во бременоста
31.12.2009 7:30:51   
mami
аууумаче па да..ама кога ке видиш јас бев со многу мало стомаче па се друго ми изгледа огромноuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Големина на стомакот во бременоста
1.1.2010 23:33:37   
ananikol
user posted image user posted image user posted image  mami,i jas vo prvata bremenost bev malecka,za cela bremenost samo 6 kg a sinceto se rodi 4.200 kg.
Ama znaes kako vikaat,sekoja bremenost e razlicna i tocno euser posted image .
A pak da ne ti spomnuvam deka izvesno vreme  samo v  krevet bev poradi krvarenjeto...toa se dopolnitelni kguser posted image user posted image user posted image  do krajot ke bidamuser posted image   user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Големина на стомакот во бременоста
2.1.2010 0:01:57   
nadica
надица топ си била!!!


ako мислиш на оклопно возило топ во право си да user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и сега изгледам така само што сега сум дебела а не трудна и симпатична user posted image user posted image user posted image

ама еве ветувам пред сите дека по празниците на строга диета со вежбање за на пролет да личм на млада жена user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Големина на стомакот во бременоста
7.1.2010 14:30:13   
Еца
user posted image Тука сум петти месец бремена со Мила user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Големина на стомакот во бременоста
7.1.2010 14:33:11   
Палешка РР
Лепотица наша user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.1.2010 19:52:34   
BILE.F
Која од рингерајките ќе ми каже како да ставам слика од мене.Пробувам , ама не ми оди.user posted image

Да го видите моето меше во 6-ти месец!


Однапред ви благодарамuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.1.2010 19:55:48   
Еца
Биле еве тема каде има убаво објаснето КЛИК ТУКА


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.1.2010 21:44:00   
BILE.F
user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.1.2010 21:47:03   
BILE.F
Конечно!user posted image user posted image user posted image - ЈАС ВО 5-месец
Еца благодарам!user posted image (мислам дека и тебе ти ја пратив како pp)(sorry)

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Големина на стомакот во бременоста
27.1.2010 21:56:45   
liljace
user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?