|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Килограмите за време на бременоста
20.3.2009 15:26:58   
vesna_kr
Како се движат вашите килограми во блажена состојба.Колку кила се поправивте?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.3.2009 15:28:51   
Natasha5
jas sum 6 ti mesec bremena i sum popravena 8 kilogrami a da vi kazam deka me faka panika.mnogu se a>

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.3.2009 16:04:07   
vesna_kr
Не се многу, продолжи со тоа темпоuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Килограмите за време на бременоста
20.3.2009 17:00:53   
Norica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasha5

jas sum 6 ti mesec bremena i sum popravena 8 kilogrami a da vi kazam deka me faka panika.mnogu se a>


Ja bev vo 6 tiot mesec 5 kg vo plus. Po sestiot mesec počnav naednas da rastam, posledniot mesec epten, taka da otidov da rodam so +14 kg. Se vrativ doma so +4. Po eden mesec bev na 0 i potoa počnav i vo - da odam, zatoa ne treba da se sekiras za kg, sigurno ke gi izgubis.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet!!!!

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.3.2009 7:33:28   
Еца
Vo prvata bremenost se popraviv 13 kg,a sega sum 5 mesec i popravena sum5 kg.,a ostanav trudna so 54 kgImam fora da se popravam uste zosto bev slaba i kaj mene  e dozvoleno,user posted image sto ne bese slucaj za prvata bremenost,bidejki togas ostanav trudna so 60 kg,pa zatoa morav mnogu da vnimavam.

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 7:38:12 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Norica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.3.2009 12:37:35   
mis.
elena i jas so vtoroto ostanav bremena so 56 a na kraj bev popravena 15kg.Koga se porodiv imav 65 a sega posle 4 meseci 64kg imam i nikako da gi simnam.Pazi tesko se simnuvaat.So prvata bremenost vednas se vrativ na 55 iako imav 50 koga ostanav bremena.So prvata bremenost se popraviv 20kg ama bev slaba i mi trebase.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Килограмите за време на бременоста
21.3.2009 12:42:46   
mis.
Jas uste ne sum gi simnala isum so 8 kg poveke otkoga ostanav bremena a pominaa 4 meseci.Pazete vo bremenosta da se popravite do 12 kg drugoto se odi vo vas a ne vo bebeto.I pravilna(zdrava ishrana) ovosje zelencuk mlecni proizvodi
Jas moze tamu zgresiv jadev testenini bidejki gi obozavam jadev kasno nokta i na kraj se napraviv mecka.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.4.2009 19:21:39   
niki
Se popraviv 16 kg, po poroduvanje se vrativ doma so +7, a duri sega po dve godini se vrativ na starata kilaza pred bremeenost, bez vezbi i dieti prirodno.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.4.2009 23:29:08   
biljanaM
Јас за време на бременост се поправив скоро 20 кила, ама претходно многу бев слаба и таман му дојде, сега сум некои 56 кила

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Килограмите за време на бременоста
4.5.2009 14:35:06   
mami
останав бремена со 55 кила, се поправив 13 кила и после една недела откако се породив можев да си влезам во старите фармерки кои еден период дури и ми станаа широки...сега полека почнав да се враќам од - и дојдов до 58 кила..уште некое да ставам не ќе е на одметuser posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Килограмите за време на бременоста
27.7.2009 19:44:21   
Еца
Пред царскиот ме мереа и бев точно 70 кг, значи сум ставила 16 кг.Не мислам дека се многу и знаејки се себеси, набрзо ќе ја вратам старат килажаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.7.2009 23:35:00   
alex_mo

Vo ponedelnikot na 27.07 bev na kontrola.Veke naredniot den pravev 12 nedeli i za toa vreme bev poprevena 2200g.Mislev deka sum poveke zosto veke se poznavam i se osekam debelo.Ostanav so 53900g,a na 12 nedela 56100g.Vo prvata bremenost ostanav so 48 se porodi vo 60 i super pominav.Ama toa bese pred poveke od 11 godini.Se nadevam deka i sega nema da stavam mnogu.Pozzzuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Килограмите за време на бременоста
31.7.2009 0:20:17   
Natasha5
jas se zdebeliv za vreme na bremensta 13 kilogrami.sega za ne poln mesec posle bremenosta imam simnato 8 kologrami znaci imam uste 5 visok ama belki ke gi snema i niv.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Килограмите за време на бременоста
31.7.2009 0:49:36   
nadica
vnimavajteuser posted image lesno se dodavaat a tesko se gubat kg
dobiv 20kg posle poroduvanje simnav 10 i tolku seuste sum bucka a pominaa 11meseci user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Килограмите за време на бременоста
31.7.2009 8:05:02   
mami
се зависи од човекот. Нато брзо ке ги симнеш и тие 5, јас не само што ги симнав сите 13-14 колку и да беа, туку симнав и дополнителни неколку па сега сум на 55 и ужасно се нервирам, мора да ставам барем уште 5 на мене. Сепак мислам дека завиди многу од човекот и генетиката

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.8.2009 19:01:56   
Палешка РР
Јас досега имам ставено 4 килограми, а од денес сум во петти месец user posted image
Како ќе биде до крај, ќе ве известам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Килограмите за време на бременоста
3.8.2009 21:22:34   
Cacko
Izgleda deka ve sisam site ovdeka,se popraiv okolu 25 kg, i so ogled na toa deka sum 181 cm deluvam ko sifonjeruser posted image .Sve si bese super do kraj na 7 mesec, ne bev tolku, ama od togas navamu otekov mnogu,sto od bremenosta sto od toploto i krajniot rezultat e 25kg.Ke vidam kolku ke izgubam na sam porogaj, zosto i sestra mi bese cela so otoci i ogromna, pa na porogaj i ostanaa nerkoi 7-8kg visok, sto e super so ogled na toa deka i ona stai okolu 25kg.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.8.2009 1:21:16   
Весна
Ауууу, луѓеееее... баш ме замисливте сега со бројчињава.
Јас сум на средина од петти месец и се имам поправено 3 кг. Почнав со 49-50кг.
А јој, веројатно така е зашто јадам само кога ми се јаде, често ама по малкучку.
Среќичката ми е супер, се си е на место и соодветно се развива.
Знам дека не е ништо страшно, знам дека е добро да не се здебелиш многу, ама па и ова моево некако ми е без ред, а?!
Да не случајно натаму килажата на нешто влијае?
По некоја логика, пресметка, ако по пораѓањето толку нагло се ослабува, што ќе остане од мене, на мене?!?! Уууј

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.8.2009 1:25:59   
jovanka
uzivaj vo bremenosta ne se optovaruvaj se e do genite.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.8.2009 2:15:59   
Mamicka3
Лелее што да кажам јассо првите две бремености се здебелив по 15кг килажата после си ја вратив на 60кг,потоа нагло се здебелив и никако да симнам од килажа, а сега со  третава берменост само 1,5кг сум здебелена а јадам нормално бебето е супер сега е 3кг а термин ми е на 26.09. дали е тоа нормално толку малку да се здебелам


_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.8.2009 15:12:09   
Adrijana
Jas za 10tina dena vleguvam vo osmi i do sega se imam popraveno tocno 10 kg, pocnav so 50kg, prvite dva meseca kaciv 2-3 kila, pa u treti simnav 2-3 posto ne jadev mi bese loso, e posle si pocnam so kacuvanje i sega sum tocno 60kg, mislev deka e mnogu, no na rr na edno mesto procitav deka e najnormalno okolu 28-29-30 nedela da se kacat i do 9-10kg. I ic ne se sekiram zasto ne mi se poznavaatuser posted image

_____________________________(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Килограмите за време на бременоста
29.8.2009 15:43:55   
nutelizza
Јас пред да останам бремена (девојче) имав 50кг а во 9 месец 80кг.

Сите ме гледаа чудно, некои не ме ни препознаваа, бев огромна
Сега се бориме со таа тезина и по 7 месеци откако се роди Петар.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Килограмите за време на бременоста
30.8.2009 15:53:54   
Cacko
Jas kako sto vi pisav prethodno epten se popraviv, taka da na poraganje koga otidov bev 28kg u plus.Arno ama dobroto e sto sum imala mnogu otoci, plus 5kg bebe i sega posle 18 dena od poraganje imam simnato17 kg, sto mislam deka ne e uopste liso.Iskrena da bidam mislev deka ke ostanam ko kaca ama dobro gi siminjam visokot kg i mnogu sum srekna

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.9.2009 22:35:09   
Bile
7kg so polni 8 meseci ke vidime vo devetti mesec kolku ke kacam kilaza

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.9.2009 23:14:17   
Весна
Јухууу, пред некој саат се вратив од кај матичниот и конечно сум поправена соодветно. Сега, во 23 недела сум 56кг, цела радости!!!! user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?