|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 22 недели


Некое време сте се пазеле да не останете бремена, а потоа се јавила желбата што побрзо да забремените. Време е да се опуштите!

Веројатно вашата сексуална желба е на високо ниво. Опуштете се и уживајте во водењето љубов со својот партнер. За интензивните оргазми виновно е зголеменото количество на крв во телото. Ова е период на вистински спонтани и опуштени сексуални моменти.

Мама во 22. недела


Ова е период кога расположението достигнува кулминација. Може сте приметиле дека вашата сексуална желба е на високо ниво, а тоа го радува и идниот татко. Само опуштете се! Никогаш не сте помислиле дека стомачето може да биде толку еротично. За интензивните оргазми  виновно е зголеменото количество на крв во телото. Со оглед дека сте бремени, ова е период за многу парови кога за прв пат се вистински спонтани и опуштени. Некое време сте се пазеле да не забремените, а потоа се јавила желбата што побрзо да забремените. Сега е доволно само да уживате! Но, да се вратиме на вашите телесни промени. Матката сега е 2,5 см над папокот. Во овој период брзо добивате на тежина, бидејќи плодот е во фаза на брзо добивање во својата тежина. <
Повеќе


Плод во 22. недела


Плодот и понатаму внимателно расте, но пред се добива на тежина. Тоа секако најдобро го чувствувате бидејќи стомачето секој ден е се поголемо. Плодот веќе има 27,5 см, а тежок е 425 грама. <
Повеќе


Тато во 22. недела


Многу идни татковци се плашат дека со половиот однос би можеле да го повредат плодот, иако за тоа немаат никаква причина. Плодот е сигурно сместен и не сонува што прават мама и тато. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Стручните лица на трудниците им препорачуваат пливање. Идеално би било да пливате во море. Во базен можете многу брзо да добиете воспаление на бешиката, затоа гинеколозите не препорачуваат пливање во нив. Секако, ви треба и нов костим за капење. Размислете за дводелен, за да можете гордо да го покажете стомакот, но и мокар костим во овој случај нема да ви смета.

Слична содржина


Претходна недела: 21. недела
Следна недела: 23. неделаСлични артикли:Анкета

Sto?
Jana9

Sto poveke saka vaset_o dete da vozi?

Velosiped (0%)

Trotinet (0%)

Roleri (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!