|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Термин за породување
23.1.2010 20:07:56   
Палешка РР
Се зголемува списокот на трудници, а со тоа и нашето семејството. user posted image
Ќе има мноооооогу среќа оваа година на РР, а богами и мекици user posted image
Ајде сите кои не читаат, а не се впишале во списокот, нека го сторат тоа user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Термин за породување
23.1.2010 20:45:03   
elle
superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
bravo za site novopeceni mamicki
mene me interesia dali se znae kolku bebinja se rodija vo 2009 ovde na ringeraja???????
za da znaeme vo idnina koja godina ke bide najplodna

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Термин за породување
23.1.2010 20:47:07   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
bravo za site novopeceni mamicki
mene me interesia dali se znae kolku bebinja se rodija vo 2009 ovde na ringeraja???????
za da znaeme vo idnina koja godina ke bide najplodnaМожеме да направиме ваков список!


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Термин за породување
29.1.2010 14:43:46   
BILE.F
Ригерајки, да не имаме ново бебче, гледам Теа требало да се породи на 27.01?
А има и некои на почеток на февруари!

(Одговор на членот Zlatka)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Термин за породување
30.1.2010 21:42:41   
Tajna
17.05.2010, прво па женско :))))
едвај чекам да ја видам :))))
поздрав до сите мамички

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Термин за породување
30.1.2010 21:52:37   
Rossana
user posted image 15.02.2010  user posted image ZENSKO 100%user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tajna)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Термин за породување
1.2.2010 17:23:28   
Slagjana
Stavete me i mene na spisokov. Mi se blizi denot. 10.02.2010 user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Термин за породување
2.2.2010 14:41:44   
Iv14
мене термин ми е 01,03,2010

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Термин за породување
5.2.2010 12:02:19   
Snowhite RR
Бришете ме од списоков user posted image

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Термин за породување
5.2.2010 12:21:39   
Snowhite RR
Па доста веќе се гледав на тој списокuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Термин за породување
5.2.2010 12:22:12   
Snowhite RR
Ајде сега со лесно на следните мамички

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Термин за породување
5.2.2010 12:26:54   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image сега уживај и пиши го Михаил во списокот на родендениuser posted image

КЛИК ТУКА

А луѓе има некој контакт од теа? И неа и помина терминотuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 5.2.2010 12:29:14 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Термин за породување
10.2.2010 17:51:59   
mother 29
теа - 27.01.2010
Алекс мо- 10.02.2010
Slagjana -10.02.2010
Сања- 13.02.2010
биби - 11.02.2010
Rossana-15.02.2010
Векибосс- 18.02.2010
НонеБТ 20.02.2010
Iv14- 01.03.2010
Вики- 05.03.2010
Даница-10.03.2010
Цаци8- 15.03.2010
уна*** - 15.03.2010
Annabel - 21.03.2010
JUKI - 22.03.2010 
Mihaela - 24.03.2010
александраз- 27.03.2010
***Лиде***- 12.04.2010
happy mommy - 22.04.2010
лилит ................30.04.2010
BILE.F - 10.05.2010
gvenda - 11.05.2010
Биби-С....13.05.2010
Tajna-17.05.2010
ananikol - 18.05.2010
barbi - 17.06.2010
Zlatka - 29.06.2010
Miss36 - 29.07.2010
arh-diz-17.08.2010
gurgica-09.07.2010
sandric-15.07.2010< Поракaта ја уредил mother 29 -- 11.2.2010 9:28:13 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Термин за породување
10.2.2010 17:59:30   
lilit
        lilit 30.04.2010user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Термин за породување
10.2.2010 18:13:20   
Bibi_S
Моето синче треба да се роди на 13.05.2010. Планирам во Чаир, ама ќе видиме. Дај боже се да биде како што треба.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Термин за породување
11.2.2010 9:23:04   
Mila na mama
денес и е термин на биби, знам дека на списокот е 14 ама го смениле. значи очекуваме  а?!user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Термин за породување
11.2.2010 10:59:26   
mami
Јухуууу ајде Биби со лесно...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Термин за породување
11.2.2010 11:02:33   
vezilka RR
...опа бато user posted image user posted image user posted image ајде со лесно нека биде!!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Термин за породување
11.2.2010 11:03:52   
arh_diz
Со лесно Биби

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Термин за породување
11.2.2010 21:09:08   
ripce
Што е со теа, Slagjana, Сања, немаме информација дали се породени?

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Термин за породување
11.2.2010 21:17:46   
Еца
Немаме, ајде се надевам дека наскоро сами ќе ни пишат, па заедно ќе се радувамеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Термин за породување
13.2.2010 15:09:37   
Slagjana
Ех, едвај чекам да ме избришите од списоков, ама уште ништо.user posted image До крајот на идната недела мора да биде.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Термин за породување
13.2.2010 16:51:54   
Еца
user posted image user posted image user posted image Ајде Слаѓана и ние чекаме со тебе!user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Термин за породување
13.2.2010 17:43:41   
Annabel
Може и јас порано да ве изненадам, се спуштило доле со главчето, ама не сум отворена. Докторот од ГАК што ќе ме пораѓа рече да издржиме барем уште една недела...да си поседи во мешето на мамаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Термин за породување
13.2.2010 17:47:26   
BILE.F
Annabel со лесно! И веднаш да ни пишеш!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?