|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 11 недели


Сеуште имате мачнини? Поради бременоста или поради тежината што ја покажува вагата?

Добивањето на тежина во првото тромесечје кај секоја трудница е различно. Некои брзо добиваат неколку килограми, а кај други тежината воопшто не се менува, додека оние кои се борат со мачнини можат дури и да изгубат некој килограм. Сите можности се сосема природни и безопасни, секако, под претпоставка дека редовно и здраво се храните. Немојте да ги прескокнувате оброците! Повеќе му штетите на плодот, отколку на самите себе, иако најкритичниот дел во развојот на плодот е завршен. Сега е на ред побрз развој на плодот од минатите недели. На почетокот на оваа недела должината на плодот е 3 см, а на крајот на неделата дури 5 см.

Мама во 11. недела


Ако здраво се храните и избегнувате внесување на нездрави додатоци во исхраната, не оптеретувајте се со бројките кои ги покажува вагата. Кога сме веќе кај просекот: просечна трудница во првото тромесечје секој месец добива по 0,5 – 1 кг. <
Повеќе


Плод во 11. недела


Со голема радост ви кажуваме дека најкритичниот период во развојот на плодот е завршен, сега на ред е уште побрз развој од минатите недели. Во почетокот на оваа недела плодот е голем околу 3 см, а на крајот на неделата дури 5 см. Неверојатно, морате да признаете! Обликот на плодот е прилично смешен, бидејќи главата зазема дури половина од целокупното тело. Секако, тој однос ќе се промени со развивање на плодот. <
Повеќе


Тато во 11. недела


Иако цело време на прво место ја ставаме идната мајка, никако не смееме да заборавиме и на татковците. И вие морате да се грижите за себе. Без чувство на вина, договорете се со пријателите на машко дружење. И татковците треба да имаат неколку часа само за себе!
Повеќе


Мали слатки тајни


Време е за купување на градник. Еден мал совет: иако градниците со чипка се многу поинтересни од оние без чипка, може не е лошо да размислите. Чипката во бременоста може да биде навистина непријатна за градите кои и онака се многу чувствителни. Размислете да си купите спортски градник кој им дава сигурност на градите. Тоа е една од важните работи во ова време и наредните месеци.

Слична содржина


Претходна недела: 10. недела
Следна недела: 12. неделаСлични артикли:
Тродимензионално ехоАнкета

uspivanje na deteto
LIUBICAvo raka so nisjane (25%)

samo vo krevece da se ostava (66%)

tapkanje po gazeto (9%)


Број на сите гласови: 65

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!