|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 36 недели


Зошто на стомакот немате прозорец? Би погледнале внатре да видиме што прави бебето.

Просечна тежина на фетусот е 2,7 килограми. Бебето е веќе долго околу 45 см. Во овој период повеќето од плодовите малку се спуштаат, па на идната мајка и се олеснува дишењето, но тоа воедно значи дека почесто ќе оди во WC, бидејќи ќе ја притиска бешиката.

Мама во 36. недела


Честитаме, дојдовте до последниот месец. Уште трчање до целта и крај. Бебето ќе дојде на свет. <
Повеќе


Плод во 36. недела


Иако ви се чини неверојатно, плодот и понатаму расте. Неговата просечна тежина е 2,7 килограми, а долго е околу 45 см. <
Повеќе


Тато во 36. недела


Породилното отсуство почна. Тоа никако не значи дека сега идната мајка е ваша куќна помошничка и дека по цел ден ќе се грижи за вас да ви биде пријатно, ќе готви, ќе пере, пегла... Таа секако дека ќе го работи тоа, но вие бидете љубезни и покажете и дека ја сакате, бидејќи во овие последни недели то...
Повеќе


Мали слатки тајни


Никако немојте да се откажете од »нетрудничките« маици кои на единствен начин го нагласуваат растењето на стомакот. Без разлика на неговата големина.

Слична содржина


Претходна недела: 35. недела
Следна недела: 37. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празникАнкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?