|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

7 знаци дека имате циста на јајникот

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2018
image

Повеќето цисти на јајникот се бенигни, фоликуларни цисти кои се појавуваат и исчезнуваат со менструалниот циклус и не е потребна медицинска интервенција

Што не знаевте за неплодноста?

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2018
image

Жените кои не можат да забременат поминуваат низ многу тежок период и постојано се преплавени со емоции, како што се осаменост, загуба и самоомраза

Како да забремените ако имате полицистични јајници

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2018
image

Можат ли жените со синдромот полицистични јајници да останат бремени?

Низ што сe минуваат жените со ин витро?

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2018
image

Вештачкото оплодување е долг и болен процес, но надежта дека на крајот од тој тежок пат ќе добијат бебенце им дава сила на паровите кои со години се соочуваат со неплодност да не се откажуваат во борбата

Се дебелеете во стомакот и ви опаѓа косата?

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2016
image

Жените кои имаат синдром на полицистични јајници имаат тендеција многу брзо да се дебелеат, а губитокот на тежина им претставува “невозможна мисија”.

Жените многу се потпираат на вештачко оплодување

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2014
image

Жените кои одлучуваат да станат мајки по 35-та година, имаат многу мали шанси да зачнат, кажува еден стручњак за вештачко оплодување

Дали сте кандидати за инсеминација?

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2014
image

Инсеминацијата е најчеста и наједноставна метода на асистирано оплодување. Дознајте се за инсеминацијата и дали сте кандидати за неа

Нов лек за неплодност кај жените?!

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2013
image

Британските научници откриле хормон кој би можел да ги активира половите хормони потребни за овулација и плодност

Пет непријатели на плодноста

Автор: www.doktori.mk | 22.7.2013
image

За да можат половите органи да функционираат нормално, тие бараат соодветни услови. Некои работи кои ги правиме во животот не се од корист за здравјето на вашите полови органи, а со тоа и на вашата плодност. Ние денес ви откриваме пет...

И славните имаат проблеми со неплодност?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2012
image

Неплодност, спонтан абортус, предвремено породување...проблеми со кои се соочуваат повеќе од 45% од жените. Кои се најчестите проблеми и како да се заштитиме? Дали од овие проблеми страдаат и славните личности?

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

bliznacki
petar t

koga bi imale bliznacki kako bi gi krstile ?

so slicni iminja (54%)

so razlicni iminja (46%)


Број на сите гласови: 13

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!