|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 13:28:28   
LoveableMe RR

*******2015*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


00.03-Sandra36-почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
29.03 -pepapa--пoчетoк сo терaпијa (Трајковски, Њуборн)
23.03-kik@-почеток со терапија (Попович , Систина )

=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image


=========================

ТЕСТ

2016 година

kiki83 user posted image весник user posted image user posted image MademoiselleNina user posted image Druzeuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 31.3.2016 16:56:55 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 13:52:38   
Hopeful RR
Ја почнуваме темата со најубавата вест и држиме среќа за правилно дуплирана и висока бета за неколку дена user posted image

На сите останати во процедура им посакувам среќа, бидејќи среќата е најбитна user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 14:15:39   
MademoiselleNina
Lovableme честитки!!!user posted image user posted image user posted image
Ајде за 4-5 дена уште повеќе да се радуваме :)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 14:16:30   
lolla RR
Jeeeee, многу се радувам за тебе Ловабл, како за себе user posted image

Со лесно, што е можно порелаксирано, и досега и одсега е господова волја. Што е твое ке си дојде, а тоа е бебче или бебчиња.

Среќно и на Нина, нека се издолжува списокот на трудници.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 14:41:37   
Pinky30
Jeeeeeeeeeeeeeeeeee Loveableme ti ja pustam cela srekja da se duplira betata kako Gospod nikoj ne e user posted image user posted image Toj e so tebe i ke bide se kako sto treba... i za 9 meseci mekici da jademe user posted image

Leleee kolku se raduvaaaaam ajde i Nina sega taa e na red da ne izraduva

I na site user posted image sto sme vo procedura da se najdeme na rozeviot spisok sto poskorouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Pinky30 -- 2.3.2016 14:45:17 >

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 15:08:19   
pepapa
Cestitki i od mene, lesna bremenost da si imas i ajde vlecni noga za site sto cekame :) Jas se prijavuvam na spisokot za otpocnuvanje na postapka vo New Born, cekame da dojde 21 den i da pocneme :)

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 15:13:09   
LoveableMe RR
фала ви женски, само бетата да расте и ќе се радуваме сите заедно. Пепапа, со лесно, добар избор си направила. user posted image

туку, кажете што да пијам за стомаков, пијам течности, мокрам, а пак ми е како балон?

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.3.2016 15:37:19 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 16:04:57   
lolla RR
За стомакот нема лек кој мене ми успеа, долго си го носев гордо подуена. По таму 10-12 недела, ми спласна, па пак почна да расте.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 16:20:46   
Среќичка
многу убав старт. Честитки Ловабл!
сите што поскоро да се запишеме во user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 16:23:05   
bitolcanka82
Devojki samo za vas se navrakam na temava.Denes sum presrekna za tebe loveable me.Stiskam palci i pushtam sreka , od srce ti cestitam.Imaj ubava i lesna bremenost.

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 16:31:33   
весник
Ловембле радувај се жено на подуенуот стомак оти тоа е тоа...мене ми беше подуен како пет месеци да бев трудна...дури ме фати паника...ми спадна околу седма осма недела па сега си почнува да си расте...јас ти честитам од срце без никаков сомнеж околу бетата...таа ќе си порасне за мн.брзо а ти спремај се за да бидеш мама!!! Те гушкам најсилно!!!

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 16:45:39   
LoveableMe RR
Фaлa ви женски.

Весник, зaтoa и се изнервирaв сo Бетa 44,8 кaј све пo прoтoкoл нaпрaвенo, претхoднo гребење нa мaткaтс, исхрaнa зa зaбременувaње oд нутрициoнист препoрaчaнa, кaј мнoгу јaкa терaпијa пoсле трaнсфер сo пoдуен стoмaк целo време и пaк вaквa бетa....тoa ми беше кривo и се мoлaм сaмo дa рaсте и зaеднo дa се рaдувaме...тежoк е oвoј нaш пaт.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 17:02:13   
butterfly 00
LoveableMe cestitki i od mene, da imas ubava i lesna bremenost, minatata godina koga ostanav bremena i mene mi bese potecen stomakot, no posle toa koga pravev so zamrznati isto mi potece ama ispadna deka e od utrogestanot, neznam dali i krinon gelot pravi potekuvanje ama vo sekoj slucaj ubav znak e koj ukazuva na bremenost, no ete kaj mene dva pati bese razlicno, uste ednas ti posakuvam mnogu sreka :) da nema kraj na tvojata sreka

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 17:11:22   
LoveableMe RR
Пеперутче не знaм, кaј мене oтекувaше oдмa пoсле трaнсфер, нo сплaснувaше нaбрзo пo некoлку денa и дoбивaв и пo тoa знaев декa немa ништo. Oвoј пaт пoдуенoстa не се нaмaлувa. Сегa ми е oптегнaт и ме бoли нa дoпир.

Штo и дa е, ќе чекaме и зa 5-6 денa ќе дoзнaеме.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 18:54:48   
SOLE
LoveableMe user posted image user posted image честитки и дај боже бетата да си расте, се да си биде во ред, да имаш убава и лесна бременост и горда мамичка да бидеш, сега радувај се и уживај,user posted image баш убав почетокот за новата тема и дај боже што повеќе трудници user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.3.2016 18:55:23   
pcelka3
ic da ne se sekiras loveablemi samo pozitivni misli kako sto e gospod nikoj nee ovoj pat ke bide ke dojde denot koga ke staneme site majki da se nadevame na ubavi i srekni migovi golem pozdrav do site vas .bas mi e milo za tebe

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.3.2016 15:13:06   
lilika9
LoveableMe RR ептен ме израдува!!! Следниот пат кога ќе ја видиш зголемената бета нема да ти смета надуениот стомак user posted image . Радувај се и со лесно до крај на 9ти месец!!! user posted image

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.3.2016 15:23:51   
Magdalenka
Loveable ne me stavaj uste na spisokot. jas uste ne sum pocnala i tek kje se vidi koga kje pocnam.

(Одговор на членот lilika9)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.3.2016 18:39:07   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Magdalenka

Loveable ne me stavaj uste na spisokot. jas uste ne sum pocnala i tek kje se vidi koga kje pocnam.Мaгдaленкa, кaј кoј дoктoр си?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Magdalenka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.3.2016 18:54:36   
Magdalenka
Uste ne sum go predala vaucerot kaj nikogo. Uste nisto nemam pocnato. Kje kazam koga kje pocnam. Zatoa ti vikam ne me stavaj sega pogresna statistika kje bide

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
4.3.2016 22:32:59   
gina
LoveableMe user posted image ova se solzi radosnici ti cestitam milauser posted image user posted image sekako deka betata ce raste preubava vest za noviot pocetok na ova tema so lesno user posted image

(Одговор на членот Magdalenka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.3.2016 18:15:40   
kate..
loveableme cestitki bese uporna i uspeaa mnogu se raduvas za site tuka koga ke procitam pozitivno..

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
5.3.2016 21:39:57   
Milicka 30
Колку се израдував Loveable me честитки мила!!! Да си се дуплира бетата, и да си расте мешкото , па да си се радувате на живи и здрави бебушки 😙😙😙

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.3.2016 10:39:33   
MademoiselleNina
Поздрав до сите, утре ми е ден за тест... измешани емоции ме напаѓаат...

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.3.2016 14:03:02   
butterfly 00
MademoiselleNina utre te cekame so najubavi vesti user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?