|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да се грижите за папочето на бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2021
image

Папочната врвца треба да падне во одреден временски период и важно е добро да се грижите за него. Погледнете како.

Колку треба да биде топла собата во која спие бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 10.12.2021
image

Кога ќе се роди бебето, мора да се погрижиме да е секогаш нахрането, со чисти пелени, мирно. Една од најважните работи е собата на бебето да биде доволно топла, особено во зима, за да може да спие мирно и да му биде удобно

Како да одберете креветче за бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2021
image

Никогаш не би помислиле дека распоредот на летвите е важен, а каков душек е најдобар?Погледнете што треба да барате кога купувате креветче за бебе

Зимски водич: Совети за лична хигиена на болно дете

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2021
image

Со доаѓањето на студените денови секоја мајка наидува на настинки и болести на своето малечко. За да го спречите тоа, важно е да се грижите за хигиената на вашето дете, а ние ви пренесуваме шест корисни совети

ОЗНАКИ:

Колку сон им треба на бебињата? Табела за родители

Автор: Редакција Рингераја | 13.10.2021
image

На бебињата им треба многу сон, но колку точно на секоја возраст? Овој пост ќе ве научи колку спиење му е потребно на вашето бебе и совети како да бидете сигурни дека вашето бебе добива доволно сон

8 позиции со кои ќе го олесните доењето

Автор: Редакција Рингераја | 13.9.2021
image

Доењето може да биде предизвик за секого, но овие пози за доење можат да ви помогнат да започнете одлично

Не покривајте ја количката со пелена

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2021
image

Покривањето на количката со пелена е нешто што треба да го избегнувате, особено во летниот период

На која возраст бебињата ќе спијат преку ноќ?

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2021
image

Кога почнуваат бебињата да спијат преку ноќ? Дознајте повеќе за тоа, за да можете вие и вашето малечко да се одморите во ноќно време

10 најголеми грешки при заспивање на дете

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2021
image

Дали имате проблем да го заспиете вашето дете и се буди во текот на ноќта? Прочитајте некои од најчестите погрешни чекори во воспоставувањето квалитетна рутина за спиење и научете како да ги избегнете

Редовно го дојам бебето, но не добива на тежина!?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2021
image

Погледнете што е нормална појава кај новороденче, и кога навистина треба да се грижите! Постојат јасни индикации за тоа дали бебето се развива добро или не

СТРАНА 1 ОД 29


Анкета

koe ime e poubavo
Oli17

****

Lana (78%)

Nika (22%)


Број на сите гласови: 138

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!