|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нова мобилна апликација за поддршка на родите...
8.8.2022 11:50:49   
Палешка РР
Bebbo е нова мобилна апликација развиена од УНИЦЕФ за поддршка на родители на деца на возраст од 0-6 години. Bebbo содржи многу информации и стручни совети, интерактивни алатки за правилeн развој на детето, но и совети за тоа како родителите да се грижат за себе. Дознајте што содржи:
- Рано учење
- Здравје
- Доење и здрава исхрана
- Проактивно родителство
- Заштита и безбедност
- Грижа за благосотојбата на родителите

Како се користи Bebbo?
1. Родителите или старателите внесуваат основни податоци за детето (датум на раѓање, висина, тежина) и на тој начин почнуваат да добиваат информации соодветни за возраста на детето.
2. Апликацијата ќе ги поттикне родителите активно да го следат детето во сите фази од развојот. Апликацијата ве потсетува за термините за редовна вакцинација и за здравствените прегледи.
3. Родителите добиваат персонализиран водич за тоа како подобро да го стимулираат развојот на детето, која е соодветна исхрана за возраста и им помага на родителите да го разберат однесувањето на децата.
Bebbo поседува и библиотека за совети, кои се резултат на долгогодишно родителско, педагошко и медицинско искуство и стручност.
Апликацијата можете да ја симнете ТУКА.

Во оваа тема би сакала да поразговараме за вашите искуства од апликацијата, дали лесно ја инсталиравте, дали ја користите и дали ви е од помош.

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 8.8.2022 13:01:46 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нова мобилна апликација за поддршка на ро...
8.8.2022 13:30:43   
me_mother_of_three
Одлична апликација! Навистина е предобра 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нова мобилна апликација за поддршка на ро...
8.8.2022 13:31:31   
me_mother_of_three
Одлична апликација! Навистина е предобра 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нова мобилна апликација за поддршка на ро...
21.8.2022 22:14:10   
Gorde86
Многу корисна апликација за сите родители, со одлични информации и совети ❤️

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?