|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
19.2.2010 21:58:54   
ripce
На сите што се обидувате да забремените ви посакувам во најскоро време user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Сакаме две црти
19.2.2010 23:52:40   
bisence
Prvo da se izvinam na mami sum ispratila poraka na mejlot greska i da se zablagodaram na tie biljana i jasmina so mi pisaa. Ne mozev da cekam i porucek otidov na doktor, no mi rekoa da cekam uste 7 dena uste e mnogu rano za da mozat da kazata nesto - rano bilo i za test - rano bilo i da cuvstvuvam nekoi znaci na bremenosta. Mi dadoa edna nedela da pijam hormonski apcinja za podrska na bremenos (hormoni na bremenosta) mnogu sum bila slaba. No se mislam dali voopsto da gi pijam, so mene od sekoga se bilo vo red vo ginekolska smisla pa ne mora od prva da se fati neli user posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 0:21:04   
Еца
сигурно ти дале утрогестан, така? Јас пиев и за двете бремености, за втората сега и во 6 месец ги користев бидејки пропкрварев, ништо страшно, земи ги и како ти рекле така направи- мој совет. А ти како чувствуваш така правиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 10:46:13   
jasmina 25
bisence kolku dena ti kasni?mozno li e pred da ti dojde ako napravis test da ispadne negativen a da si bremena?jas vcera taka napraviv a treba duri vo cetvrtok da mi dojde mnogu se razocarav mozebi izbrzav no ne se nadevam mnogu ne mozam da se nerviram poveke...a si merila li bazalna temperatura velat deka ako ti kasni i temperaturata ti e nad 37 bremena si..aj vidi meri i pisi bas me interesira,mene veke dve nedeli i e nad 37....pozzzzzzuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 11:50:22   
kasapce
pozdrav do site inace mene jas trebase da dobijam na 12 minatiot mesec dobiv na 17 ama od sekogas mi idelo 5 dena unapred zato se mislam mozda testovite ne bea tocniuser posted image
neznam ke odam ponedelnik na lekar se nadevam preku krvta se otkrivat odma a inace na ginekolog vo mojve 26godini nikogas ne sum bila ednostavno stram mi a znam ke moram eden den da odam ama neznam koga mrazot ke go skrsam pozdrav do site

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 12:52:54   
jasmina 25
kasapce stom nikogas do sega ne ti kasnelo mene mi izgleda deka si trudna i da racunas od 17 pak tri dena ti kasni..zosto ne izmeri temperatura kako sto ti rekov?ako sega ti e 37 togas sigurno trudna si...i pojdi na doktor preku krvta sigurno ke ti kazat a za na eho mozebi uste nema da se gleda.proveri si prvo krv....samo ne mi e jasno kako moze tri testovi da bidat negativni a da si trudna...mi davas nadez deka i mojot ne bil tocen vcera sto go napraviv no jas treba da pocekam do cetvrtok togas treba da mi dojde...pozzzzz

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 13:09:03   
mira
И јас на сите посакувам да си видиме user posted image user posted image , и тоа што побргу, ако не овој наредниот месец.Поздрав до сите, а најмногу до оние кои сега имаат дечиња и не бодрад,бидејќи знаат како ни е!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 13:26:36   
BILJANA_G
Од се срце им посакувам на сите зеницки да им се оствари зелбата да си станат мамички.Што побрзо да видат user posted image или user posted image И јас за скоро време ке почнам да работам на случајот уште некое испитување да направам.

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 13:55:53   
arh_diz
на сите што сакате да забремените од срце ви посакувам што побро да си видите две цртички

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 16:13:13   
kasapce
jas poveke vo testovite ne veruvamuser posted image user posted image bez razlika dali ke sum ili ne,drugarkami deneska mi kaza deka i taa napravila 3 testovi site negativni i koga zaminala drugiot den na rabota sepak bila bremena i snaa i taka isto testovite negativni a taa bremena i ne e eden slucaj duri i se prasuvam dali da veruvame vo tie testovi najpametno e preku krvta ili mokraca tamu nema dvoumenje si ili ne si tuku tocno ti kazuvaat zatoa ne gubite nadez ke bide koga i da e no posle muabetot od drugarkami definiotivno ne veruvam vo testovite pozdrav do siteuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 16:14:06   
kasapce
na lekar
mislev hahah ne na rabota

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 18:22:57   
jasmina 25
daj boze kasapce testovite da ne bile tocni...i jas pocnav pak da se nadevam ..pozuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 19:05:16   
kasapce
daj boze da si jasmince i sekako nema potrea ba da veruvame vo testovite koga vo 98% pogresno kazvet barem od tie so slusnav nikoj kako so trebit ne pokazalo zato veruvam vo gospod i nadezta ne ja gubam ponedelnik odam na lekar krv da vadam i konecno ovaa misterija da ja resam da sum nacisto hehheheeh 

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Сакаме две црти
20.2.2010 23:47:15   
bisence
Po konsultacija so drug lekar odluciv apcinjata da ne gi pijam, bidejki ovaa e prv mesec da se obiduvame da pravime user posted image , i sekojdenevno cuvstvuvam silni menstrualni boliki kako da treba da dobijam vo sekoj monent.Do denes mi docni 4 dena,no nema da pravam testovi, nema da meram bazna temperatura ke cekam i poveke od 7 dena pa ke odam na doktor, zato sto licno za mene stresot e mnogu golem cekajki da se pojavat user posted image . Kasapce i site drugi posetuvaje ginekolog redovno, mene zivotot me nauci deka toe e neophodno,pametono i zdravo nema nisto sramno denes ima i mogu zeni ginekolozi.
POASAKUVAM SITE STO CEKAAT VO MONENTO user posted image  STO POSKORA DA GI VIDAT.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:14:42   
kasapce
so kogo da ja spodelam radosta ako ne so vas vie koi mi davavte podrzka.bremena sum presrekna  sum na lekar bev mi zedoja krv mokraca i pozitivni znacit testovite vrska nemale barem za mene posto tri gi napraj im posakuvam na site sto sakaat bebence so poskoro da ja osetat radosta kako jas deneskauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:19:17   
bisence
Aj neka e so sreka,se lesno da ti e i nie da ti se pridruzime vo skoro vreme. Samo sto otvoriv strnata mi tekna deka deneska trebase da odis za krv i OP user posted image  

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:31:11   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kasapce, честитки и со среќа..Сега влезе во еден многу убав период од животот и од се срце ти посакувам да си го поминаш најубаво и најлесно во свет user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:33:14   
big_mama817
баш сум среќна за тебе ај нека ти е со среќа и лесна бременост

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:33:22   
mother 29
user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image браво,браво касапче.....ајде сега и другите да не израдувате
п.с.отварам Везле пишала и читам јес,јес...............хеехехх на едно помисливuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:34:05   
Bogdancanka
Cestitki  prekrasna  vestuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image so sreka kasapce i uzivaj vo sekoj moment nauser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:34:20   
STRUMFETA
Cestitki i se najubavo.Uzivaj vo eden od najubavite periodi od zivotot.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:39:21   
Cacko
cestitki i od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:39:27   
BILE.F
Честитки и од мене! Уживај во еден од најубавите периоди во животот!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:40:33   
***Lide***
i jas se priklucuvam kon cestitkite so lesno da ja pominis bremenosta i poroduvanjeto da imas zdravo zivo i ubavo bebceuser posted image  

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:45:18   
mis.
честитки и од мене,со лесно да ја поминеш бременоста.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на: