|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:52:27   
delfinka
aj so fino so lesno kasapce


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:55:32   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29


п.с.отварам Везле пишала и читам јес,јес...............хеехехх на едно помисливuser posted image



ха,ха,ха.....„нече бити ове ночи“...јас прво „ќе напраам дил со Лазарчето“ па ќе ве израдувам во некој друг убав ден..:)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 13:56:25   
caci20
Pravese li Vezilka test preku krv?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 14:00:01   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Pravese li Vezilka test preku krv?


..немаше потреба caci20, добив „најсигурни“ докази :(...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 14:09:44   
delfinka
vezilke glavata gore i odime vo podobro utre:)

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 14:17:49   
caci20
Zal mi e. Ama samo napred, nema mesto za zalenje. Se ke se sredi koga najmalku ocekuvas


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 14:35:04   
Adrijana
Kasapce neka ti e so lesnouser posted image

Vezilka nemoj da gubis nadez nikogasuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 17:19:47   
denicka
mi se nasolzija ocite koga procitav Vezilka user posted image znam kako ti e ama ne se sekiraj i za nas ke ima sonce. cel vikend sum te mislela. srcka nema gubenje nadez samo napred i silno. ne e lesno ama toa e zivot. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 18:38:40   
mira
Со среќа Билјана Г! И од прва да се фати user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 19:13:38   
BILE.F
Само напред, и позитивна мисла, опуштете се и првично уживајте во водењето љубов, и бременоста сама ќе си дојде, спонтано!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 20:43:52   
Еца
Леле Касапче со лесно нека ти биде бременоста, баш ме израдува, а ти мила везилке, нема откажување, разочарување, мора напред да гледаме!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 21:41:15   
pacuvce
New baby in our big family...Yeahhhhhhhhhh...user posted image user posted image user posted image за касапче...Честитики до тебе и татичко...


user posted image



_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 21:42:49   
Izabella
Cestito kasapce, da imas lesna bremenostuser posted image , Inace i jas si dobiv, a ke pauziram vo mart i april posto imam nova rabotauser posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 21:45:05   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: kasapce

so kogo da ja spodelam radosta ako ne so vas vie koi mi davavte podrzka.bremena sum presrekna  sum na lekar bev mi zedoja krv mokraca i pozitivni znacit testovite vrska nemale barem za mene posto tri gi napraj im posakuvam na site sto sakaat bebence so poskoro da ja osetat radosta kako jas deneskauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image




(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 21:45:30   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Izabella

Cestito kasapce, da imas lesna bremenostuser posted image , Inace i jas si dobiv, a ke pauziram vo mart i april posto imam nova rabotauser posted image


Драга Изабела,избриши ги солзите...Секој ден е нова надеж...Таа последна умира...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Сакаме две црти
22.2.2010 21:47:12   
Izabella
Bogami krivo mi e sto nikako da gi pogodam plodnite denovi

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 10:39:51   
kasapce
fala vi na site so mi cestitavte inace ke imam teska bremenost poradi problemi so krvta ama ke izdrzam,nesakam nikoj da se razocarvit a za plodnite denoj ke se rasprasam i ke vi kazam zato so jas taka naprajv plodnite denoj gi pogodiv neznam kako bese dali bea plodni 4 dena posle menstruacija ne mi tekvit stavrno uste edna maka da pominam kaj ginekolog prvpat vo zivotot ,i mnogu sakam da slusnam deka vezilka,izabela i koj bea drugi naskoro stanet majki da im dajt gospod na site ve sakam siteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 15:16:18   
bisence
Mi treba mala pomos, cekajki da pominata denovite za na doktor malku se razbolev. nosot mi teci, kijam kaslam, site koski me bolat pijam samo vitamin c , cedevita, caj so limon, sok od ceden limon, denes se napiv i eden paracetamol no nisto ne pomaga. Sto da pravam ni sum trudna ni ne sum trudna, straf mi e da se napijam pojako apce, ako se vlosi sigurni ke zavrsam na infuzija kako po obicaj. Ama su maler, nekoj ako ima nekoj sovet bujrum.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 15:42:00   
dostickage
napravisi inhalacija i glavata nad tendjere,mozda zvuci smesno ama vrsi rabota :)
cajce vo edna solja po polovina isceden limon,mnogu pileska supa,tush i nemas gajle.

i najvazno od se SAMO POZITIVNA MISLA !

Pozdrav

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 19:50:23   
jasmina 25
cestitki i od mene kasapce...ti posakuvam da si imas lesna bremenost....
a jas nisto ne napraviv ovoj mesec deneska dobivuser posted image zdravje ke vidime drugiot...poz do siteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 22:06:31   
bisence
dostickage fala mnogu za sovetite se so mozev napraviv utre se nadevam ke e podobro. jasmina 25 zdravje naredniot mesec, ne gubi nadez.user posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Сакаме две црти
23.2.2010 22:25:20   
druze
user posted image user posted image user posted image user posted image
Честитки и од мене Касапче се радувам со сите верувајте кога ќе слушнам ваква убава вестuser posted image
Дај БОЗЕ што поскоро сите да се најдеме токму овде со ваква убава вест.

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:20:23   
bisence
Zdravo na site, vcera bev na dva doktori i dvajcata kazaa isto bremenost posti 5 nedeli i 5 dena, NO nema nikakva reakcija ni srceva i da mrdauser posted image , toa ne bilo normalno za plod od 5 nedeli  i 5 dena.Edniot mi reca za 1 nedela na kontrola, ako ima reakcija dobro ako ne treba da se otstrani user posted image . Dali nekoj ima vakvo iskustvo i kako zavrsilo? Drugiot mi dade dva vida na lekovi i mi rece kontrola za 2 nedeli

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:34:27   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: bisence

Zdravo na site, vcera bev na dva doktori i dvajcata kazaa isto bremenost posti 5 nedeli i 5 dena, NO nema nikakva reakcija ni srceva i da mrdauser posted image , toa ne bilo normalno za plod od 5 nedeli  i 5 dena.Edniot mi reca za 1 nedela na kontrola, ako ima reakcija dobro ako ne treba da se otstrani user posted image . Dali nekoj ima vakvo iskustvo i kako zavrsilo? Drugiot mi dade dva vida na lekovi i mi rece kontrola za 2 nedeli


Леле,бисенце,ме наежи...Па како така те оставиле во неизвесност уште толку денови...А да отидеш уште кај некој доктор...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:41:43   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: bisence

Zdravo na site, vcera bev na dva doktori i dvajcata kazaa isto bremenost posti 5 nedeli i 5 dena, NO nema nikakva reakcija ni srceva i da mrdauser posted image , toa ne bilo normalno za plod od 5 nedeli  i 5 dena.Edniot mi reca za 1 nedela na kontrola, ako ima reakcija dobro ako ne treba da se otstrani user posted image . Dali nekoj ima vakvo iskustvo i kako zavrsilo? Drugiot mi dade dva vida na lekovi i mi rece kontrola za 2 nedeli

глупости,тешки глупости.мене првпат на ехо ми ја установија бременоста во 4 недела и нормално бесе тоцка која незнам кој оцекува тогаш да мрда???user posted image второ што ни срцева активност немаше,индивидуално се јавува срцевата активност,кај Елена тоа се случи во 8 недела,така да мислам дека треба да почекаш прво и основно,второ да не се плашиш и најважно да си бараш мислење од некој друг доктор


(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?