|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 11:24:03   
ana33
da mila i jas imam masko 4 god i jas mislev deka se si znam ama ispadna obratno , za prvoto voopsto ne se trudevme samoto si dojde a sega veke dvtori mesec gi ocekuvam user posted image crtici i ke cekame toa e nema drugo sreka sto go ima forumov pa da si davame podrska 

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2476
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 11:27:38   
fila
nie se obiduvame od nova godina navaka ama nikako da se fati   a za prvoto kako sto vikas si dojde bez nikakov problem i neocekuvano

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2477
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 11:30:01   
ana33
fala ti mila se nadevam no bez vasa pomos ne bi mozela pozdravce i cuvaj go tvoeto bogatstvouser posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2478
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 11:34:55   
sunshine0704
ana sigurno si  user posted image  stom ti e pokacena seuste temperaturata user posted image  ke bide sigurno, cuvstvuvam deka ke ne izraduvas naskoro user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2479
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 11:39:03   
ana33
lagodaram draga i se nadevam da se raduvam so vas zaednouser posted image

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2480
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:00:42   
negla
user posted image  denes mi zavrzuva taa user posted image  i vo ponedelnik odam na kontrola,a od sreda pocnuvame za  user posted image .ajde aprilov osekam ke bide ploden kako martov user posted image  zatoa vo pohod user posted image

(Одговор на членот ana33)
Непосредна врска до пораките: 2481
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:04:00   
fila
daj boze site sto gi cekame ovoj mesec da si gi vidime user posted image user posted image ovie srtki sto nov zivot znacat

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 2482
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:07:44   
humana
I jas stiskam palci za vas, i probajte nautro,bar kaj mene taka se fati:)))

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2483
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:26:08   
Carelija
Ajde dusicki vi ja prakam seta sreka i pozitivna energija i od se srce posakuvam da si gi vidite user posted image   user posted image . Jas posle 3 ipol godini cekanje i izmaltretirana so IVF, inseminacii i iznaklukana hormoni, bev tolku razocarana sto i testot go kupiv i go pravev za ater na mm i na kraj go ostaviv toj da gi ceka dvete user posted image  user posted image user posted image user posted image   no koga jas gi vidov mi se cinese da izlezam nadvor i na glas da vikam user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2484
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:26:21   
Izabela*
Jas i mm pocnuvame od vecerva i jas se nadevam deka ovoj mesec ke vidam user posted image , zatoa sto sum nestrpliva

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2485
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:52:27   
Olivia
Ajde Izabela zasluzuvas mnogu sreka i radost i sto pobrzo da si gi vidisuser posted image , vodete ljubov i sakajte se se drugo ostavi zad sebe i veruvaj deka naskoro ke bidesuser posted image , ti ja posakuvam seta sreka na svetov i na tebe i na site sto se na istiot pat.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 2486
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 12:56:36   
mamicki
Рингерајки драги, па не бидете толку нестрпливи. Јас и мм второво дете почавме да го правиме во мај, па го направивме дури во ноемвриuser posted image  Ама барем се забавувавме цело лето и есен, толку љубов не сме воделе, ехеееееее, којзнае од кога (во брак сме 18 години, и првиот син ни е 15 годишен). Значи, уживајте, сакајте се, водете љубов, не правете дете, и тоа ќе се случи тогаш кога е речено, за месец, два или повеќе, не се оптоварувајте со тоа.

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 2487
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 13:01:16   
sunshine0704
user posted image user posted image me iznasmea mamicki, da taka e, se soglasuvam deka treba da vodime ljubov a bebeto ke si dojde samoto, megjutoa nie zenickite sto prvpat se obiduvame za da zabremenime i da go imame toj prekrasen period, malku sme nestrplivi user posted image . Fala na site za poddrskata i site prekrasni zborovi, ke ve izraduvame sto pobrzo deka ke staneme majki user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2488
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 13:15:57   
BabyPhat
хумана честитки честитки на новостите, можам да замислам како ти е сега со убавата вест... имај лесна бременост, и Господ да ти ги подари најубавите 9 месеци од твојот живот...
а што се однесува до сите други кои како мене ги очекуваат оние први user posted image или user posted image не очајувајте...сите сме во ова заедно,порано или подоцна ќе исчезне user posted image , за да уживаме без неа да видеме како е user posted image ...
јас денеска го направив последното тестирање за да видам дали има овулација кај мене, резултати наредната недела, од толку работа овие две недели глава неможев да кренам, ама па затоа после овој работен напорен ден одам за Охрид и викендов ке уживам и ке настапам на сцена user posted image ... ќе си го измалтретирам мм за сите пари хихихихихихихихи се надевам дека опуштањето ќе ми се исплати user posted image поздрав, бацки, гушки на сите

_____________________________

Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

(Одговор на членот sunshine0704)
Непосредна врска до пораките: 2489
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 13:28:06   
humana
Fala mila i sto pobrzo da si gi vidis user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BabyPhat)
Непосредна врска до пораките: 2490
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 13:47:47   
mimo
humana ti prativ edna privatna poraka pa ne zna dali sum ja pustila kako treba

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2491
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 14:28:01   
mamicki
Честитки и од мене Хумана, ете, уверена бев дека си user posted image , а тие што не ги стигнало, да ги стигне што побрзо... Ама како беше таа анегдотата, носи пациентка календар на кој со крстчиња ги има обележано деновите во кои со мажот и воделе љубов. Гледа лекарот, крвче овде, крвче онде и и вели: Ти мислиш дека вака се прави човек? А бре манастир треба да направите од ова календаров, манастир! (т.е да го наполнат со крстчиња, user posted image ) Значи, на работа!

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 2492
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 15:46:44   
Elena Eni
      Jas so prvoto dete od prv pat se fati i toa od samo ednash, a sega vo momentov mi e potvrdena bremenost, a ja planiravme edna godina. Koga ke se otkazete- ke se sluchi! Jas posledniot mesec si rekov ,, ne e bitno, pa i nemora vtoro dete,, Ne ochekuvav i ostanav bremena. Denes bev prv pat na ginikolog i nishto ne doznav, mi rekoa deka e rano za srceva reakcija, da odam za 2 nedeli.... Nekako ochekuvav poveke... Vo sekoj sluchaj, chudno mi e i neznam zoshto no, mnogu sum isplashena !!! Viposakuvam na site shto pobrzo i vie da si dochekate user posted image

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2493
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 17:10:57   
humana
moze da e vonmatericnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Elena Eni)
Непосредна врска до пораките: 2494
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 19:39:38   
Just baby
Lele ne mozam da izdrzam uste 10 dena , togas treba da ne dobijam. Stmakot mi e skros naduen, osekam bolki vo dolniot del, teskotii vo zeludnikot i po malku mi se gadi, a deneska pocnaa da me bolat i gradite. slicno taka mi bese i minatiot mesec i bev skoro sigurna deka se fatilo, no nisto user posted image . utre ke meram bazalna temperatura, ne sum ja merela ovoj mesec, megutoa cisto onaka ke vidam kolku e. se nadevam ke izdrzam uste ovie 10 dena user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 2495
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 20:40:54   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

moze da e vonmatericna


Humana sto e rabotata od kaj sega ova mila???

...
procitav sega i ti pisav tamu na tema bremenost, nema mesto za panika.


< Поракaта ја уредил Olivia -- 1.4.2011 20:47:50 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 2496
   RE: Сакаме две црти
1.4.2011 21:11:17   
Viktori
Оваа тема наполни 100 страници и поради правилата мора да ја затвориме. Последните неколку поста се префрлени.
Дискусијата продолжува тука!

< Поракaта ја уредил виктори -- 1.4.2011 21:15:58 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2497
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekogas vaset_o dete pozitivno ve iznenadilo?

Da (75%)

Ne (0%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!