|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 10 недели


Уште една позитивна страна на бременоста: желбата за секс е незапирлива!

Дали сте приметиле дека небцата ви се потечени и додека ги миете забите ви крварат? Тоа е последица на хормоните и зголеменото количество крв во телото.

Долниот дел на стомакот веќе се заоблува. За стомакот во мала мера е виновна матката која расте, а повеќе се приметува поради надуеност во цревата. Носете комотна облека и размислете како ќе им соопштите на семејството и пријателите дека сте бремени.

Мама во 10. недела


Некои трудници мислат дека имаат мачнини цела вечност. Само без паника! Уште малку и телото ќе се навикне на хормоните и ќе се чувствувате подобро. И заморот и главоболката со време (се надеваме што побрзо) ќе се изгубат. Ако мачнината е толку силна што во себе не можете да задржите ниту храна, ниту течност, одете на доктор. Во ретки случаи се препишуваат лекови или чепчиња против повраќање, но сите избегнуваат земање на лекови кои не се неопходни за трудницата. <
Повеќе


Плод во 10. недела


Плодот и понатаму расте со неверојатна брзина и весело плива во огромниот простор кој му е на располагање. За жал, сеуште е премал за да идната мајка ги почувствува неговите пливачки таленти. Сега има од 3 до 3.5 см! А тежок е дури 4 грама. Приближно како четири спајалици за хартија. Срцето весело чука и тоа дури 160 отчукувања во минута. Оваа недела до крај се имаат развиено прстите, по пет на секоја рака! И останатите зглобови се веќе формирани: лактови, зглобовите на рацете, колениците, рамениците. <
Повеќе


Тато во 10. недела


Дали и вие во последно време приметувате само трудници и млади семејства? Токму тоа е дел од подготовката за татковство. Веројатно размислувате што се ќе правите со своето дете. Браво! Така треба. Ништо нема да се случи ако сето ова го споделите со својата трудница. Напротив, се повеќе разговорот ќе...
Повеќе


Мали слатки тајни


Знаејќи дека плодот слуша се што се случува околу него, би можеле да одите на концерт. Изборот е ваш, а веќе за неколку месеци, поточно за година дена повеќе нема да биде така. Ќе слушате исклучиво музика по желба на вашето дете. Сеедно ви годи ли класична музика или некој подив ритам, важно е само да не биде прегласно. И еден совет: одберете настан на кој ќе можете да седите... а би можеле и да се потсетите на детските песнички.

Слична содржина


Претходна недела: 9. недела
Следна недела: 11. неделаСлични артикли:
Мали сипаници
Килибарно ѓерданчеАнкета

Kristina ili Cenka
mammaa

Kako da ja krstime nasata kerkicka Cenka (po babata) ili Kristina

Cenka (9%)

kristina (64%)

Drugo (27%)


Број на сите гласови: 248

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!