|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Мама во 10. неделаНекои трудници мислат дека имаат мачнини цела вечност. Само без паника! Уште малку и телото ќе се навикне на хормоните и ќе се чувствувате подобро. И заморот и главоболката со време (се надеваме што побрзо) ќе се изгубат. Ако мачнината е толку силна што во себе не можете да задржите ниту храна, ниту течност, одете на доктор. Во ретки случаи се препишуваат лекови или чепчиња против повраќање, но сите избегнуваат земање на лекови кои не се неопходни за трудницата.

Долниот дел на стомакот веќе се заоблува. За стомакот во мала мера е виновна матката која расте, а повеќе се приметува поради надуеност во цревата. Носете комотна облека и размислете како ќе им соопштите на семејството и пријателите дека сте бремени. Можеби на памет ќе ви дојде и некоја креативна идеја.

Струкот го напушта вашето тело! Во никој случај немојте да носите облека која не е комотна. Купете удобна, но сепак убава облека според ваш вкус. За среќа сега има преубави труднички облеки. Ако случајно во продавниците не најдете убава облека за себе, тука сеуште се кројачите. Доколку се облечете по свој вкус, веднаш ќе се чувствувате подобро!


Прочитајте уште


>>  Плод во 10. недела
>>  Тато во 10. неделаАнкета

sovet
ivonce

немам веќе три месици добиено менстуален циклус а претходно имав редовно ама патував многу нервози имав што да правам дали да одам на гинеколог а не сакам фала ви однапред

не знам (8%)

да (18%)

ке ти помине (3%)

ке добиеш (5%)

нормално е (4%)

оди на лекар (63%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!