|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Календар на овулација

Утврдете кога ќе биде вашата следна овулација и зголемете ги шансите за забременување.
Одредете го првиот ден на вашата последна менструација и вообичаената должина на циклусот и ќе дознаете кога во следните 6 месеци ќе постои најголема веројатност за ваша плодност и приближниот датум за породување во случај на забременување во еден од тие денови.

Резултатите се точни само во случај на редовни менструални циклуси! Ако имате нередовни циклуси, многу тешко ќе ги одредите плодните денови со употреба на календар, поради тоа ви препорачуваме одредување на овулацијата со помош на мерење на температурата и пратење на вагиналниот секрет.


 Внесете го првиот ден
 Вашата последна менструација:
..
 Должина на циклусот: денови
 >> Понатаму!


Анкета

чајот за бебиња од Бекутан
manduvce

знае ли некој колку пати на ден може да се дава од чајот Бекутан за грчеви

Јас му давам два пати дневно (75%)

насабалје и навецер по 50 мл (25%)


Број на сите гласови: 36

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!