|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 19 недели


Килограм помалку или повеќе, денес е ден да се разгалите. Дозволете си големо парче торта или пица.

Нежни влакненца го прекриваат целото тело на фетусот. Влакненцата ќе останат на плодот скоро до неговото раѓање, а кај некои новороденчиња и по породувањето можат да се приметат остатоци од влакненца, пред се на ушите и на лицето. Сега на кожата на плодот почнува да се јавува »верникс«, бела мрсна материја која ја штити кожата од влијанието на течноста во која плодот плива.

Мама во 19. недела


Да, вашата кожа на лицето сеуште изгледа тинејџерски. Бубулички на челото, образите, носот повторно излегуваат една по друга. И тоа баш сега кога помисливте дека хормоните веќе се смируваат. Без паника, се ќе дојде на свое место. Кога ќе се роди бебето, нормално. <
Повеќе


Плод во 19. недела


Периодот на брзото растење и добивањето на тежина продолжува. Плодот сега има 227 грама и 15 см. <
Повеќе


Тато во 19. недела


Веројатно од време на време ве прогонуваат мисли каков татко ќе бидете, бидејќи сеуште ниту за самите себе не знаете да се грижите. Тоа е нормална работа, еве советуваме за своите стравови да поразговарате со својата сопруга. Ќе дојдете до заклучок дека исто размислувате. Можеби за тој разговор да и...
Повеќе


Мали слатки тајни


Во бременоста не се препорачува одење во сауна или претопли купки, поради претоплување на телото. Само топла купка со температура која одговара ги опушта трудниците. Тука еден совет: дозволете си капење во двојка, а потоа веднаш во кревет. На мама и треба убав сон.

Слична содржина


Претходна недела: 18. недела
Следна недела: 20. неделаСлични артикли:Анкета

kola
live

i kamion moi

bmw (55%)

mercedes (27%)

man (6%)

iveco (0%)

skanija (3%)

volvo (9%)


Број на сите гласови: 33

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!