|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вештачко оплодување
12.3.2009 13:41:55   
kiki
Сакам да го споделем искуството со вештачкото оплодување. јас неколку пати имам правено и не ми успеа но не се откажувам. сега барем преку фонд за здравство не е скапо и имаме можност неколку пати да се обидуваме па се надевам дека ке ми успее само треба многу упорност.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 14:57:55   
Julie1
user posted image user posted image user posted image Здраво Кики, Сега цело Рингераја семејство е со тебе. Упорноста се исплати, а посебно кога се работи за нешто навистина убаво како што е мало ангелче. Стискаме палци скоро да не израдуваш.... user posted image user posted image

(Одговор на членот kiki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 15:57:20   
kiki

Ти благодарам Јулие за поддршката и се надевам дека следниот пат ке биде успешно.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 17:13:26   
Lilipop
Kiki ti posakuvam mnogu sreka naredniot pat i konecno da se zakaci edno user posted image  vo tvoeto stomace user posted image user posted image
A kade odis, vo koja klinika? Probavte so IVF ili ICSI ?
I bi me interesiralo, kolku kosta toa privatno? A kolku preku fondot?
Pozz do site!

(Одговор на членот kiki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 19:27:21   
Еца
Kiki i jas ti drzam sreka i ke stiskame site palci za sto pobrzo dobieme informacija de si nasauser posted image Pozdrav

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 20:19:57   
kiki

Се лечам  во Мала Богородица - “Систина“ кај Др. Лазаревски веќе подолго време и тоа приватно и имам правено неколку пати IVF. Едно инвитро е околу 120.000 денари а преку фондот за здравство само 6.000 денари. Пред нова година склучија договор со сите приватни гинеколошки ординации кои прават вештачко оплодување и секоја пациентка има право на три вештачки оплодувања.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вештачко оплодување
12.3.2009 20:36:33   
Еца
Dali kiki toa znaci deka sega za tri obidi ti nema da plakas nisto tuku toa ke go snosi fondot,ili pak ke plakas nekoja suma,participacija?

(Одговор на членот kiki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2009 7:13:07   
Sanja
И ние по две години обидување да останам трудна се одлучивме да одиме на инвитро секако по предлог на мат. гинеколог! Набрзо најверојатно ќе ја почнеме постапката. Одиме во Систина кај др. Ивановски, супер е др како и сестрите, таму се функционира одлично! Се надевам дека барем вака ќе дојдеме до бебенце кое толку силно го посакуваме, длабоко од срцето!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2009 7:16:06   
Еца
Sanja verba ne smees da gubis,a ona sto silno go sakame sekogas doaga,otkazuvanje nema zatoa so site sili napred.Sega sme zaedno tuka i niz dobro i loso niz se zaedno ke pominuvame,polesno e....user posted image i eve edna bubamara od mene za srekauser posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2009 7:20:46   
Sanja
Елена фала многу за подршката, знам дека ќе ја имам од сите вас на форумот!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2009 16:38:54   
Lilipop
Sanja eve ti i od mene malku srekauser posted image user posted image user posted image
Inaku znam deka vo Sistina se super, jas tamu se operirav od endometriozna cista pred 3 godini i sum mnogu zadovolna i od lekarite i od sestrite. Se cuvstvuvav kako da sum vo hotel, a ne vo bolnica user posted image
Nie ke pocekame uste nekoj mesec po preporaka na Dr. Adamovska pa ke vidime za ponatamu..

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вештачко оплодување
13.3.2009 20:54:00   
Sanja
Lilipop фала многу за подршката! Еве јас само што добив менструација и сега од понеделник почнувам со подготовка за ин витро, почувам со пиење на Yasmin. Па по 10 дена ќе одам на ехо и ќе ми кажат што понатаму!

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вештачко оплодување
14.3.2009 12:32:28   
nina
Кики ја имаш и мојата подршка и верувам дека ке биде успешно ова.Јас имам една другарка која немаше деца некои 7 или 8 години и она одеше во СИСТИНА и сега си има керкичка која е веке неколку месеци.ПА мислам дека и ти за некое време ке не израдуваш.Поздрав

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вештачко оплодување
17.3.2009 19:07:17   
Sanja
Еве јас почнав со подготовка за ин витро, пијам апчиња јасмин, после 10 ден, ке одам да ме види докторот на ехо, па ќе ми каже што понатаму!

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вештачко оплодување
17.3.2009 19:11:53   
Еца
user posted image user posted image user posted image Сања па ова се супер вести,ајде во барот да се почестимеuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вештачко оплодување
17.3.2009 20:30:28   
Lilipop
Sanjicke, super, daj Boze da ti sozreat edno cudo folikuli da ima ne za edno bebce, za 3 najmalkuuser posted image user posted image  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вештачко оплодување
26.3.2009 12:14:14   
Sanja
Denes po ispieni 12 apcinja jasmin bev na eho kaj doktorot, koj trebase da mi napravi sema po koja bi trebalo da tece in vitroto. No nedobiv bidejki se pagalo in vitroto da bide tocno na veligden, pa doktorot mi ja odlozi postapkata i mi rece koga ke dobijam nareden pat pak da pijam novo paketce jasmin i taka. Ok e samo treba uste podolgo da cekam do postapkata, ama tolku cekav dosega ke sekam utre nekoj mesec!

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вештачко оплодување
26.3.2009 14:07:07   
tedi
   Sanja i Kiki vi posakuvam , se najdobro od srce i daj boze da se raduvate na bebinja i dvete, veruvajte vo sebe i samo napred...user posted image user posted image user posted image user posted image
jas sum vo grupata na rizicna bremenost...i sakam da vi kazam deka site zaedno mnogu podobro ke go delime i dobroto i losoto...(se nadevam nema da ima losouser posted image )... ke si kazuvame site samo dobri vesti...i eden den site so bebinjata ke odime na kefe......user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вештачко оплодување
26.3.2009 14:26:43   
Еца
Е Сања тоа што се одолшило нека не те обесхтабрува, засто верувај се што се случува е со некоја причина па и ова.Има нешто тука појако од нас,затоа трпение спасение, а за тоа Теди сигурна сум дека еден ден сите ќе се најдеме во некоја игротека со нашите најмили ќе испиеме по едно кафе и ќе се насмееме на овие денови кои веќе ќе бидат позади нас.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tedi)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вештачко оплодување
25.4.2009 20:19:34   
mace
Zdravo  pozdrav do site korisnici. Ke ve zamolam dokolku nekoj odi vo Sistina za IVF da mi pomogno i da mi odgovori dali sorabotuvaat so fondot za zdravstvo i dali ima nekoja procedura (mislam da se vadat dokumenti ili nesto slicno). Odnapred vi blagodaram navistina ke mi znaci mnogu posto sum od Bitolla i nemam bas mnogu finansiski moznosti vo brak sum 3 god. i odvaj ceka da dobija bebence,Pozdrav

(Одговор на членот kiki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вештачко оплодување
25.4.2009 20:21:36   
Еца
Поздрав Маце,се надевам дека во најбрзо време ке добиеш одговор на ова прашање,и за брзо време ке славиме тука на рингераја кога ке ни кажеш дека си станалаuser posted image Само верувај и ке биде!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mace)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вештачко оплодување
25.4.2009 20:29:30   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: kiki


Се лечам  во Мала Богородица - "Систина" кај Др. Лазаревски веќе подолго време и тоа приватно и имам правено неколку пати IVF. Едно инвитро е околу 120.000 денари а преку фондот за здравство само 6.000 денари. Пред нова година склучија договор со сите приватни гинеколошки ординации кои прават вештачко оплодување и секоја пациентка има право на три вештачки оплодувања.


mace дали го прочита ова? ке се потрудам да дознаам што документи ти се потребни и ке ти пишам деновиве

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kiki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вештачко оплодување
26.4.2009 11:39:25   
mace
Elena ti BLAGODARAM MNOGU. Da go procitav toa sto si go napisala prethodno samo ne bev sigurna zosto po drugi forumi citam deka prekinale da sorabotuvaat so fondot za zdravstvo.So netrpenie ke go ocekuvam tvojot odgovor ti blagodaram odnapred najdobra siuser posted image Pozdrav do site.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вештачко оплодување
28.4.2009 11:44:59   
hristijana
jas sum nov clen i sakam nekoj ako znae da mi kaze .nie 3 god.se obiduvame ama nikako da uspeeme pred 2 god imav spontan abortus za koj mojot maticen doktor sega ne e siguren dali bil spontan abortus ili samo krvarenje a mene poslednive 2 god samo 5,6 pati mi doaga menstruacija pripodno inaku sekoj pat mi doaga so tableti. gi napraviv site hormonski ispituvanja i se e vo red no doktorot nikako da otkrie zosto ne mi doaga prirodno bez tableti, i veke mi se smaci od doktori ama moram da odam koga ne mi doaga da mi prepise tableti za doaganje .ako nekoj znae sto e pricinata ili poznava nekoj kako mene ve molam neka mi kaze.

(Одговор на членот mace)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вештачко оплодување
28.4.2009 13:20:17   
Еца
Драга Христијана,јас ти ветувам дека во најбрзо време ке добиеш одговор на твоето прашање исто како што се надевам дека во најскоро време ке ти пише некој наш член со ист или сличен проблем,и ке ти олесни малку дека сепак не си сама,поздравuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?