|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 30 недели


Асоцијација на бременост? Баш се е големо и округло.

Лошо спиете? Тешко наоѓате пријатна положба? Помогнете си со ставање на перници под стомакот, позади грбот и меѓу нозете, а можеби подобро ќе спиете во полуседечка положба. Пред спиење обидете се што повеќе да се релаксирате, слушајте го своето тело, на некои добро им доаѓа туширање, додека други ги заспива читањето...

Мама во 30. недела


Како што рековме, прегледите кон крајот се почести, така да оваа недела ве чека нов преглед. Стандардните постапки се повторуваат, на овој преглед следува малку и допишување на одредени работи во мајчината книшка. А можеби тоа веќе и сте го завршиле, бидејќи секој гинеколог има свој начин на работа. Накратко, гинекологот ќе ви даде потврда со конечниот датум на породување и упат за прием во породилиштето. <
Повеќе


Плод во 30. недела


Нежните влакненца кои го прекриваа целото тело, сега полека се губат, а коскената срж ја превземала својата работа и создава сопствени црвени крвни клетки кои се грижат за пренесување на кислородот во крвта. Фетусот во оваа фаза пред се расте и добива на тежина. Сега веќе има 1,4 килограм. <
Повеќе


Тато во 30. недела


И самите знаете, дека идната мамичка се потешко наоѓа пријатна положба во која ќе успее да украде некоја минута сон. Затоа вие сте тука, можете да и помогнете со релаксирачка масажа, или разговор преку кој ќе откриете дека и двајцата со нетрпение чекате да дојде на свет вашето мало ангелче, но воедн...
Повеќе


Мали слатки тајни


Никако немојте да се откажете од »нетрудничките« маици кои на единствен начин го нагласуваат растењето на стомакот. Без разлика на неговата големина.

Слична содржина


Претходна недела: 29. недела
Следна недела: 31. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празникАнкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?