|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 21 недели


Време е за рекреација. Прошетајте до фризер.

И еве не во втората половина на бременоста, а вие никако не можете да поверувате колку брзо поминаа првите 20 недели, зарем не? Брзото растење на плодот во овој период полека се смирува. Сега на ред е фаза на брзо добивање на тежина.

Мама во 21. недела


И еве не во втората половина на бременоста, а вие никако не можете да поверувате колку брзо поминаа првите 20 недели, зарем не? Матката сега веќе е еден сантиметар над папокот и уште ќе расте. <
Повеќе


Плод во 21. недела


Додека стомачето весело расте и веќе добро се гледа (се надеваме со гордост го покажувате), плодот сеуште безгрижно плива во својот голем базен исполнет со плодова вода. На крај на второто тромесечје повеќето од плодовите заземаат одредена положба, по правило со главата надолу. Но, некои плодови ќе се наместат во таа положба дури кон крај на бременоста, а приближно 3- 4 % од плодовите остануваат во положба со газето надолу. За ова пишуваме во 36. недела од бременоста. Плодот е долг околу 26 см, а тежок над 300 грама. <
Повеќе


Тато во 21. недела


Сега идната мамичка по напорниот ден е прилично уморна. Може чувствува болка во грбот или можеби има отоци на нозете. Волшебниот збор кој во тие моменти можете да го кажете е МАСАЖА! Но, ако се остане само на зборови, не помага...
Повеќе


Мали слатки тајни


Погледнете какво е времето надвор. Идеален ден за шетање во природа. Одете со својот сакан некаде далеку од градската врева, работните проблеми и стресови. Овој ден нека ви остане во убаво сеќавање.

Слична содржина


Претходна недела: 20. недела
Следна недела: 22. неделаСлични артикли:Анкета

.
Jana9

Dali ste bile nekogas na romanticna vecera?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!