|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 18 недели


Заборавеноста е вообичаена во бременоста. Единствена работа која не смеете да ја заборавите е дека сте бремени.

Малиот човек веќе има 20,5 см, а тежи скоро 200 грама, весело мрда, се врти ваму- таму, го цица палецот, ика, трепка и уште многу работи! Сега веќе знае да прави и гримаси, што може да се види и на тродимензионалниот ултразвучен преглед. Немојте да заборавите да го потсетите гинекологот да ви даде и сликичка од прегледот.

Мама во 18. недела


Полека се доближува времето за уште еден гинеколошки преглед. Како и обично, ќе ја измерите вашата тежина, крвниот притисок и ќе следува слушање на срцето. Дали некогаш сте слушнале поубав звук? Сигурно, не! Каков мелем за вашите уши и душа. <
Повеќе


Плод во 18. недела


Периодот на брзо растење на плодот продолжува. Малиот човек е долг 20,5 см, а тежок скоро 200 грама. Веројатно следните зборови ќе ви звучат чудно, но сеедно прочитајте. Изгледот на плодот е веќе човечки. Очите се скоро на своето место, како и ушите, а плодот е се поактивен. Сега веќе знае да прави различни гримаси, што може да се види на тродимензионалниот ултразвучен преглед. Најчесто се криви со јазикот, голта од плодовата вода, со устата ја допира постелката. <
Повеќе


Тато во 18. недела


За читање ви препорачуваме уште една книга. Кестер Шленц ја напишал »Ура, ќе станам татко!« <
Повеќе


Мали слатки тајни


Знаејќи дека плодот слуша се што се случува околу него, би можеле да одите на концерт. Изборот е ваш, а веќе за неколку месеци, поточно за година дена повеќе нема да биде така. Ќе слушате исклучиво музика по желба на вашето дете. Сеедно ви годи ли класична музика или некој подив ритам, важно е само да не биде прегласно. И еден совет: одберете настан на кој ќе можете да седите... а би можеле и да се потсетите на детските песнички.

Слична содржина


Претходна недела: 17. недела
Следна недела: 19. неделаСлични артикли:Анкета

Машко име ¦
HAPPY S

Повелете одберете кое ви се допаѓа повеќе :)

Maksim (59%)

Aleksej (41%)


Број на сите гласови: 184

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!