|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 5 недели


Асоцијација на бременост? Во оваа недела мачнини, секако.

Мачнината е една од најчестите знаци, а настанува поради хормонот HCG (Human chorionic gonadotropin) кој се појавува во бременоста. Овој хормон ја поттикнува штитната жлезда да лачи поголема количина на тироксин, кој е задолжен за регулирање на метаболизмот. Оваа недела е период на интензивен развој на органите и ткивата на ембрионот.

Мама во 5. недела


Еден од најинтересните знаци на бременоста е постојаната поспаност на идната мајка. Веќе се прозевате? Па што тогаш правите пред компјутер? Право во кревет! За убав сон никогаш не е доста! <
Повеќе


Плод во 5. недела


Неверојатно, но вистинито! Зачетокот од 5. недела па натаму се вика ембрион и во овој период почнува интензивен развој на органите и ткивата. Секој момент ќе почне да чука и срцето! Оваа недела може при ултразвучниот преглед да се види на кој крај е главата на ембрионот. Фолната киселина која сеуште редовно ја земате ќе се погрижи кичмениот канал, кој во оваа недела почнува да се затвора, правилно да се развие. <
Повеќе


Тато во 5. недела


За време на радоста додека го очекувате новиот член на семејството очекувајте промеливо расположение од идната мајка. Повеќе пати ќе се случи да бидете криви за се. Не земајте го тоа при срце, што поладно ги поднесувате овие емотивни испади, толку побрзо ќе престанат. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Знаејќи дека плодот слуша се што се случува околу него, би можеле да одите на концерт. Изборот е ваш, а веќе за неколку месеци, поточно за година дена повеќе нема да биде така. Ќе слушате исклучиво музика по желба на вашето дете. Сеедно ви годи ли класична музика или некој подив ритам, важно е само да не биде прегласно. И еден совет: одберете настан на кој ќе можете да седите... а би можеле и да се потсетите на детските песнички.

Слична содржина


Претходна недела: 4. недела
Следна недела: 6. неделаСлични артикли:
ТоксоплазмозаАнкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?