|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 25 недели


Тато, каде си? На мама и треба масирање на табаните.

Во овој период внимавајте на знаците кои укажуваат на прерано породување. Не сакаме да ве плашиме, но добро е да внимавате на промените и во случај да се појави некој од знаците веднаш барајте помош од доктор.

Мама во 25. недела


Стомачето и понатаму расте и сега можеме слободно да го наречеме стомак. Но, засега сеуште не е толку голем за да ви смета и да се чувствувате непријатно. Сега сте во период кога е убаво да ги прошетате продавниците за детска опрема и гардероба. Веројатно се чувствувате по малку изгубено, бидејќи не знаете што ќе ви треба, кој број облека за новороденчето, колку и какви пелени ви требаат. Основната одлука која треба да ја донесете е дали ќе користите пелени за еднократна употреба или за малото газе ќе употребувате памучни пелени. И двата вида имаат свои предности и мани, а одлуката е само ваша. Ве советуваме да почекате со купување додека не тргнете во школа за идни родители. Таму ќе ве посоветуваат што и како да купувате. Во повеќето такви школи имаат подготвен список за сите потребни работи за новороденчето. Ако се ориентирате според него нема да погрешите. Во спротивно може да се случи да купите многу работи кои нема ниту еднаш да ги употребите. <
Повеќе


Плод во 25. недела


Периодот на растење и брзо добивање на тежина продолжува. Сега плодот веќе има преку 700 грама. <
Повеќе


Тато во 25. недела


Додека и правите друштво на мама при изборот на детското ормарче, не заборавајте да ја потсетите за количка и седиште за во кола, кои на новиот член на семејството ќе му требаат уште при излегување од болница. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Дозволете си излет во својата омилена продавница за козметика. Прегледајте ги сите полици, одберете скап производ кој инаку никогаш не би го купиле и угодете си.

Слична содржина


Претходна недела: 24. недела
Следна недела: 26. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празник
Исхрана за време на доењето ( 2 дел)Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?