|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 4 недели


Единствено вашето тело знае дека сте бремени.

Ако на крај од оваа недела направите тест за потврдување на бременоста , сигурно ќе покаже и втора црта, црта на животот. Честитаме на сите кои овој резултат го очекувале, односно силно го посакувале, а посебно честитки за оние кои цртата ги погоди како гром од ведро небо!

А да не дојде до забуни, две црти значи: БРАВО ТАТО! БРАВО МАМА!

Мама во 4. недела


Додека вие ја чекате менструацијата, вашето тело веќе знае дека се случува нешто важно! Ако на крај од оваа недела направите тест за потврдување на бременоста, сигурно ќе покаже и втора црта, црта на животот. Честитаме на сите кои овој резултат го очекувале, односно силно го посакувале, а посебно честитки за оние кои цртата ги погоди како гром од ведро небо! Почнува прекрасен, но и посебен период во вашиот живот! Во аптека можете да купите повеќе различни брзи тестови за потврдување на бременоста на основа на хормонски гонадотропин, хормон кој трудниците го лачат во урината. Така настанува таа тајновита втора црта која можете да ја видите на малиот прозорец од тестот кој сте го ставиле во урина. Некои тестови се почувствителни од други, затоа не е добро тестот да го направите првиот ден откако ви доцни менструацијата или на попладневна урина. Ако брзиот тест е негативен, докторите препорачуваат да се повтори по една недела. <
Повеќе


Плод во 4. недела


Во оваа недела оплодената јајце клетка достигнува должина 0,1 милиметар, го завршува својот пат низ јајцеводот и стигнува до матката. Таму бара најсоодветно место и се вгнездува во меката слузокожа која еден месец се подготвувала за нејзиното доаѓање. Дури пред вгнездувањето ембрионот поради клетките кои се делат и стануваат многубројни, се преобликува во меур кој се нарекува бластоциста чиј радиус изнесува 0,2 мм. <
Повеќе


Тато во 4. недела


Подгответе се за голем настан - направете го и прочитајте го тестот за потврдување на бременоста! Всушност идната мајка ќе го направи, а вашата задача е да го прочитате резултатот и правилно да изреагирате на него. На првиот, вториот и третиот тест! Сите ќе покажат исто: создадовте нов живот!
Повеќе


Мали слатки тајни


Ако ве мачи лошо расположение или сте само бескрајно уморни, немојте да имате грижа на совест. Одвојте време само за себе. Одете рано во кревет, одмарајте, разгалете се, накратко уживајте. И не заборавајте да го исклучите мобилниот телефон. Светот може да почека.

Слична содржина


Претходна недела: 3. недела
Следна недела: 5. неделаСлични артикли:Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?