|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Календари и е-новости
Едноставно. Прегледно. Корисно.
Се ноѓате на делот на порталот, каде лесно може да управувате со Вашите пријавувања на Рингераините календари (Календар на бременоста, Календар на детски развој, и Календар на овулација) и пријавување на Рингераините е-новости (Семејни е-новости).
Рингераини семејни е-новости
Бидејќи постојат многу информации достапни online, корисно е некој да Ви подготви краток преглед на содржини и теми, кои сигурно ќе Ви интересираат. Затоа Рингераја редакцијата секој месец, посебно за Вас подготвува избор на најнови, најинтересни и најкорисни содржини од областите на забременување, бременост, родителство, дете, заедничко поминување на слободното време и наградни игри. Со регистрација на Рингераја, автоматски сте пријавени за добивање на Рингераини семејни е-новости!
Сакате да примате е-новости?
Моментално не сте пријавени.

Рингераин Календар на бременоста
Ако Ве интересира, што се случува со Вашето тело, како се развива и расте бебето и што се врти во главата на идниот татко, брзо пријавете се во календарот на бременоста! После пријавувањето, секоја недела на Вашата е-адреса, ќе добивате нов e-newsletter со интересни, корисни и забавни содржини за неделата од Вашата бременост. Се што Ви треба е e-адреса и очекуваниот датум на породување - неможе да е полесно!
Рингераин Календар на детски развој
Следете го развојот на Вашите сонца! Ако Ве интересира што се случува со Вашето дете, од првиот ден на неговото раѓање, па се до неговата 8. година, користете го календарот на детски развој. Во него ќе најдете информации за развој и нега на доенче, за одгледување на дете и сите потешкотии и предизвици, кои Ве очекуваат на волшебното патешествие наречено родителство. Се што Ви треба е e-адреса и секако дете :) Ако имате повеќе деца, впишете ги сите посебно и за секое дете еднаш месечно ќе добивате корисни и интересни информации и совети. Може да искористите само еден е-адреса, за пријава на сите деца!
Рингераин Календар на овулација
Пресметајте, кога ќе биде Вашата следна овулација и зголемете ја можноста за забременување . Внесете го првиот ден од Вашата последна менструација и вообичаената должина на циклусот и ќе дознаете, кога во следните 6 месеци е најголема веројатноста на плодни денови и приближниот датум на породување, во случај да забремените во еден од тие плодни денови.

Резултатите се точни во случај на редовни менструални циклуси! Доколку имате нередовни циклуси, многу тешко ќе може да ги пресметате плодните денови со помош на календарот, затоа Ви препорачуваме пресметување на овулација со помош на мерење на базална температура и следење на вагинален исцедок.


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?