|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 6 недели


Се чувствувате поинаку? Време е да направите тест за потврдување на бременоста.

Бремени сте веќе цел месец. Нивото на труднички хормони расте. Освен мачнина, бременоста ја следат и други симптоми: набрекнати гради, темни брадавици, лош метаболизам, гасови, често мокрење...

Ембрионот оваа недела, од темето на главата до тртката, е долг од 4 до 6 мм. Тоа значи дека за една недела пораснал скоро 4 мм!

Мама во 6. недела


Дали сте свесни дека сте бремени цел месец? Нивото на труднички хормони расте, затоа утринските мачнини секој ден се полоши. Иако се викаат утрински, можат да се појават во текот на целиот ден, па дури и навечер или во текот на ноќта. Со нив обидете се да се борите со правилно распоредени оброци во текот на целиот ден. Оброците нека бидат помали и урамнотежени. И уште еден мал совет: во текот на ноќта имајте покрај вас неколку бисквити. Пред да станете наутро, полека изедете ги. Желудникот така ќе има работа и можеби ќе успеете да го излажете да заборави« на мачнината. <
Повеќе


Плод во 6. недела


Ова е уште една многу напорна недела во развојот на ембрионот. На крајот на оваа недела, од темето на главата до тртката, ембрионот ќе биде цели 4 до 6 мм. Тоа значи дека за една недела можел да порасне приближно 4 мм! <
Повеќе


Тато во 6. недела


Ако идната мајка припаѓа на оние трудници кои во почетокот на бременоста почесто се во тоалет и повраќаат, можеме да кажеме дека со неа патите и вие. Не е лесно да гледате од страна, а да знаете дека не можете да помогнете. Но, сепак можете. Помогнете и околу секојдневните обврски, донесете и чаша вода или што ќе посака. Малите знаци на внимание, чуда прават. <
Повеќе


Мали слатки тајни


Дозволете си излет во својата омилена продавница за козметика. Прегледајте ги сите полици, одберете скап производ кој инаку никогаш не би го купиле и угодете си.

Слична содржина


Претходна недела: 5. недела
Следна недела: 7. неделаСлични артикли:
Зошто доењето е најдобро?Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?