|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 35 недели


Асоцијација на бременоста за оваа недела? Веројатно, често одење во тоалет.

За последните недели од бременоста карактеристични се: несоница, почесто мокрење, тешко подвижно тело, кое тешко пронаоѓа состојба во која пријатно се чувствува, а можеби и напнатост поради породувањето кое се ближи.

Мама во 35. недела


Уште добри месец дена и готово. Крај на убавиот период кој ќе продолжи во уште поубав период. Тоа ќе биде еден нов живот кој ќе стави сенка на се што досега ви се случувало. Верувајте, уште малку и ќе се прашате: што воопшто сум правела пред да станам мајка?

Повеќето од идните мајки веќе ...
Повеќе


Плод во 35. недела


Плодот уште расте и добива на тежина. Во бројки: бебето има 2,3 до 2,6 килограми, а долго е скоро 46 см. Мораме да кажеме дека тежината на бебето во поодминатата бременост се разликува од плод до плод повеќе, отколку во минатите фази од бременоста. Тоа до породувањето во просек добива 200 – 300 грам...
Повеќе


Тато во 35. недела


Дали количката и останата опрема се подготвени? Дали собата е средена до последните ситници? Облеката исперена? Пелените сложени? Не знаете? Па, би требало! Веројатно мајката веќе се погрижила за перење и пеглање, затоа барем вклучете се во она што се случува, за да знаете што и каде е наместено. Мо...
Повеќе


Мали слатки тајни


За имињата на вашето дете веќе сигурно сте разговарале со идниот татко. Доколку ви се допаѓаат необични, можеби и егзотични имиња, ве советуваме добро да размислите. Тие имиња луѓето тешко ги памтат, а често и погрешно ги запишуваат. Името е основен идентификациски знак со кој детето ќе се претставува цел живот. Размислете дали би сакале да го обележите на таков начин. Можете да направите мал тест. Тестирајте го името на вашите пријатели и следете ја нивната прва реакција. Невербалната реакција ќе ви каже многу повеќе од сите изговорени зборови потоа.

Слична содржина


Претходна недела: 34. недела
Следна недела: 36. неделаСлични артикли:
Тајната на малото црно фустанче
Седишта за во кола и колички
Велигден – најубавиот христијански празникАнкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?